SHARE

Els cors de les 73 xiquetes i 73 senyoretes pertanyents als 26 sectors que componen Junta Central Fallera bategaven amb força i il·lusió per aconseguir el son d’estar entre les 26 triades.

Un any més, el Pavelló de la Font de Sant Lluís, “La Fonteta”, ha acollit l’acte d’elecció de candidates a Falleres Majors de València.

Més de 90 membres de Junta Central Fallera, de totes les delegacions, col·laboren en este acte, un dels actes més importants de l’any faller, que enguany té com a fil conductor la “Seda”.

A les 18:00 hores les portes de la Fonteta s’obrien per a rebre al món faller. L’espera ha estat amenitzada pel DJ David Mataix. Uns minuts abans de les 20:00 hores, les Falleres Majors de València 2017, Raquel Alario i Clara Mª Parejo, junt amb les seues Corts d’Honor, prenien els seus seients en tribuna per a disfrutar del vídeo homenatge a la declaració de les Falles com a Patrimoni de la Humanitat per la UNESCO.

A continuació, feien la seua entrada en l’escenari els presentadors de la gala, Carme Bort i Ximo Rovira, per a anomenar a les màximes representants de les Falles 2017, els que un any després, tornen al mateix escenari per a despedir-se del món faller.

Després del descans donava començament la desfilada de les candidates infantils i el de les candidates majors.

Emoció, nervis, il·lusió, alegria, sentimiento… una infinitat de sensacions recorrien la pell de les candidates que no perdien detall del que anava succeint al seu voltant. La sort estava tirada i el veredicte del jurat en el sobre.

El gran moment arribava amb el secretari general de JCF i el Notari en l’escenari.

Components de la Cort d’Honor i Fallera Major Infantil de València 2018

Alba Miquel Molina
Falla Rubén Vela-Doctor Waksman (216)

Alba Miquel Molina
Rubén Vela-Dr. Waksman
Quatre Carreres

Marta Estornell de la Viña Falla Trinitat-Alboraia (71)

Marta Estornell De la Viña
Trinitat-Alboraia
Zaidia

Nekal Martinez Rubio
Falla Luz Casanova-Pare Espasa (362)

Nekal Martínez Rubio
Luz Casanova-Pare Espasa
Quart de Poblet-Xirivella

Vega Calvo Caparrós
Falla Plaça d’Espanya-Ramón i Cajal-Pintor Benedito (180).

Vega Calvo Caparrós
Plaça Espanya- Ramón i Cajal-Pintor Benedito
La Roqueta Arrancapins

Marina Gimenez Amaro Falla Olivereta-Cerdà i Rico (82)

Marina Giménez Amaro
Olivereta-Cerdà i Rico
Olivereta

Daniela Gómez de los Ángeles
Falla Santa María Micaela-Martí l’Humà (300)

Daniela Gómez De los Ángeles
Santa María Micaela-Martí l’Humà
Botànic-La Petxina

Daniela Esteve Bueno
Falla Plaça l’Arbre (66)

Daniela Esteve Bueno
Plaça de l’Arbre
El Carme

Blanca Casaban Perez Falla Santiago Rusiñol-Comte de Lumiares (366)

Blanca Casaban Pérez
Santiago Rusinyol-Comte Lumiares
Rascanya

Aitana Gómez González
Falla Exposició-Misser Mascó (22)

Aitana Gómez González
Exposició-Micer Mascó
Pla del Reial Benimaclet

Aitana Piquero Llorens
Falla General Barroso-Calvo Acacio (258)

Aitana Piquero Llorens
General Barroso-Calvo Acacio
La Creu Coberta

Lola Palanca Soriano Falla Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero (5)

Lola Palanca Soriano
Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabiá i Fur
Saïdia

Maria Querol Ruiz
Falla Progrés-Teatre La Marina (144)

Maria Querol Ruiz
Progrés-Teatre La Marina
Canyamelar-Grau-Natzaret

Paula Miguel Chulia
Falla Enginyer Josep Sirera-Pio IX (359)

Paula Miquel Julià
Enginyer Josep Sirera-Puis IX
La Creu Coberta

Components de la Cort d’Honor i Fallera Major de València 2018

Noelia Ibáñez Castro
Falla Plaça Sant Bult (19)

Noelia Ibañez Castro
Plaça Sant Bult
La Seu-La Xerea-El Mercat

María Urios Martí
Falla Mestre Bellver-Marià Ribera (240)

María Urios Martí
Mestre Bellver-Marià Ribera
Patraix

Alicia Andrés Salguero – Falla Doctor Gil i Morte-Doctor Vila i Barberà (310).

Alicia Andrés Salguero
Doctro Gil i Morte-Doctor Vila i Barberà
La Roqueta Arrancapins

Estefania Mestre Garrido
Falla Pius XII-Jaume Roig (364)

Estefania Mestre Garrido
Pius XII-jaume Roig
Quart de Poblet Xirivella

Meritxell Soler Costa
Falla Avinguda Burjassot-Joaquim Ballester (135)
Sector Campanar

Meritxell Soler Costa
Av. Burjassot-Joaquim Ballester
Campanar

Silvia Vicent Cifuentes
Falla Enginyer Manuel Maese-Cristòbal Llorens (328)

Silvia Vicent Cifuentes
Enginyer Manuel Maese-Cristobal Llorens
Malvarrossa-Cabanyal-Beteró

Lucía Villalba Morales
Falla Quart-Túria (137)

Lucia Villalba Morales
Quart-Turia
Botànic-La Petxina

Marta Sobrino Martínez
Falla Creu i Mislata (48)

Marta Sobrino Martínez
Creu i Mislata
Mislata

Lucia Serrano Morales
Falla Regne de Valencia-San Valero (170)

Lucia Serrano Morales
Regne de Valencia-Sant Valer
Russafa A

Marta Sahuquillo Saez
Falla Barri de La Llum (235)

Marta Sahuquillo Sáez
Barri de la Llum
Olivereta

Mireia Bazaga Veintimilla Falla Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero (5)

Mireia Bazaga Veintimilla
Dr. Oloriz- Arquebisbe Fabià i Fur
Saïdia

Mª del Rocío Gil Uncio
Falla Plaça Mercé (11)

Mª del Rocio Gil Uncio
Plaça de la Mercé
La Seu-La Xerea-El Mercat

Laura Fabra Tapia
Falla Salamanca-Comte d’Altea (20)

Laura Fabra Tapia
Salamanca-Comte d’Altea
Pla del Remei-Gran Via