SHARE

Estos són els artistes que donaran forma als sons i il·lusions de les comissions falleres per a les Falles 2018:

Falles municipals: Latorre i Sanz, amb disseny de Okudo (gran) / Miguel Hache (infantil)

Acacias-Picaio: José Francisco Espinosa (gran) i Cristian García (infantil)

Alberique-Heroi Romeu: Rubén Canet (infantil)

Alcácer-Yátova: Mario Cardells (gran) i Enrique Cardells (infantil)

Almirante Cadarso-Conde Altea: Manuel Algarra (gran) i Javier Fernández (infantil)

Alquerías de Bellver-Garbí: Antonio Verdugo (gran) i Germans JJ García (infantil)

Ángel del Alcàsser-José Maestre: Manolo Blanco (gran) i Paco Gisbert (infantil)

Andrés Piles-Salvador Tusset: Ximo Esteve (gran) i Xavi Gámez (infantil)

Antiga Senda de Senent-Alameda: Mauri Vázquez (infantil)

Antonio Molle-Gregorio Gea: Pepo Jarauta (gran) i Bernardo Estela (infantil)

Archiduc Carles-Músic Gomis: Ernesto Cimas (gran) i Vicente Gomar (infantil)

Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel·lí: Paco Torres (gran) i Raúl García Pertusa (infantil)

Av. Burjassot-Padre Carbonell: EMC2 Falles (gran) i Rubén Arcos (infantil)

Av. del Oest: Paco Torres (gran) i Samuel Martínez i María Esteban (infantil)

Azcárraga-Gran Vía Fernando el Católico: Ximo Esteve (gran)

Baja-Mesón de Morella: Vicente Espeleta (infantil)

Barraca-Espadán: Luis Espinosa (gran) i Ximo Martí (infantil)

Barrio Beteró: David Sánchez Llongo (gran) i Sergio Gómez (infantil)

Barrio San Isidro: Vicente Herrando (gran) i Xavier Ureña (infantil)

Benicadell-San Roque: Pepo Jarauta (gran i infantil)

Bisbe Amigó-Conca: Arturo Vallés (gran) i Fernando Foix (infantil)

Blanquerias: Manuel Martínez Reig (gran) i Cap de Suro (infantil)

Blocs Platja: José Lopez (gran) i Josep Almiñana (infantil)

Bolsería-Tros Alt: Art en Foc (gran) i Rubén Arcos (infantil)

Cádiz-Literato Azorín: Paco Borja (gran) i Vicent Torres (infantil)

Calabazas-En Gall: Rodrigo Núñez (gran e infantil)

Camí Nou de Picanya-Nicolau Primitiu: Emilio Miralles (gran)

Carrera Malilla-Isla Cabrera: Carlos Carsí (gran) i Rubén Canet (infantil)

Carrera San Luis–Doctor Waksman: Fernando Urios (gran) i Víctor Navarro (infantil)

Castellón-Segorbe: Pedro Espadero (gran) i Ximo Foix (infantil)

Ceramista Ros-José María Mortes Lerma: Luis Enguídanos (gran) i Gonzalo Rojas, Pau Soler i Mercedes Taibo (infantil)

Cervantes-Padre Jofre: Xavi Gámez (infantil)

Ciudad de Córdoba-Vicente Tomás Martí: Alfonso Almiñana (gran i infantil)

Conchita Piquer-Monestir de Poblet: Xaume Torrent (gran i infantil)

Conde Salvatierra-Cirilo Amorós: Ferni Llopis (gran) i Grego Acebedo (infantil)

Convento Jerusalén-Matemático Marzal: Pere Baenas (gran) i José Gallego (infantil)

Corretgeria-Bany dels Pavesos: Manuel Martínez Reig (gran e infantil)

Costa y Borrás-Agustina de Aragón: Xesco Gil (gran) i Carlos Herranz (infantil)

Creu i Mislata: José Manuel Felip

Cuba-Literato Azorín: Vicente Martínez (gran) i Mario Pérez (infantil)

Cuba-Puerto Rico: Vicent Torres (gran i infantil)

Doctor Collado: David Sánchez Llongo (gran) i Ricard Balanzá (infantil)

Doctor Sanchis Bergón-Turia: Juanjo García (gran) i Óscar Villada (infantil)

Doctor Serrano-Carlos Cervera-Clero: Sergio Musoles (gran) i Sergio Fandos (infantil)

Duc de Gaeta-Pobla de Farnals: Vicente Llácer (gran) y Julio Monterrubio (infantil)

Espartero-Ramón y Cajal: David Moreno (infantil)

Exposición: Paco Giner -diseny Josete Santaeulalia- (gran) i Cap de Suro (infantil)

Felipe Bellver-Mare Rafols: José Manuel Felip (grande e infantil)

Félix Pizcueta-Cirilo Amorós: Ferni Llopis (gran) i Ximo Martí (infantil)

Fermín Galán i García Hernández-Primavera: Gotes de Foc (gran) i Carlos Herranz (infantil)

García Morato-Yecla: José Enrique Giménez (gran i infantil)

Gayano Lluch-Doctor Marco Merenciano: Art en Foc (gran) i Sergio Amar (infantil)

General Asensio-Marqués de Solferit: Iván Martínez (gran) i Teodora Chichanova (infantil)

General Barroso-Calvo Acacio: Iván Martínez (gran i infantil)

General Barroso-Litógrafo Pascual Abad: Luis Espinosa (gran) i Salvador Ferris (infantil)

Grabador Esteve-Cirilo Amorós: Alberto Ribera (gran) i Xavier Gámez (infantil)

Hernández Lázaro-Valle de la Ballestera: Manu García-Pardo (gran i infantil)

Huerto San Valero-Av. de la Plata: Vicente Espeleta (gran i infantil)

Humanista Mariner-Manuel Simó: Raúl Martínez (gran i infantil)

Isaac Peral-Micer Mascó: Francisco Dauder (gran i infantil)

Isabel la Católica-Cirilo Amorós: Art en Foc (gran) i Ángel Navarro (infantil)

Illes Canàries-Dama d’Elx: Luis Espinosa (gran) i Teodora Chichanova (infantil)

Illes Canàries-Trafalgar: Loren Fandos (gran) i Sergio Fandos (infantil)

Jacinto Benavente-Reina Dª Germana: Luis Enguídanos (gran) i Samuel Martínez i María Esteban (grande)

Joaquín Costa-Burriana: Manuel Algarra Viguer (gran) i David Ojeda (infantil)

Joaquín Costa-Conde Altea: Art en Foc (gran) i Mario Pérez (infantil)

Joaquín Navarro-Carricola: Xaume Torrent (gran i infantil)

Juan Bautista Vives-Salvador Ferrandis Luna: Luis Enguídanos (gran) i Rubén Arcos (infantil)

Justo Vilar-Mercat del Cabanyal: Emilio Miralles (gran) i Vicente Francisco Lorenzo (infantil)

L’Alcota-Sagunt: Xaume Torrent (gran i infantil)

L’Antiga de Campanar: Carlos Carsí (gran) i Mario Pérez (infantil)

Lleons-Poeta Mas i Ros: Loren Fandos (gran) i Vicente Francisco Lorenzo (infantil)

Llibertat-Teodoro Llorente: Miguel López Monserrat (gran)

Lo Rat Penat: Carlos Carsí (gran) i Ángel Navarro (infantil)

Lope de Vega: Álvaro Guija (gran i infantil)

Luis Cano: TONOART (gran i infantil)

Luis Lamarca-Velázquez: Paco Borja (gran) i Ximo Foix (infantil)

Luis Oliag-Mariola-Granada: Xavi Herrero (gran) i Juanjo Salom (infantil)

Maestro Bellver-Mariano Ribera: Ernesto Cimas (gran) i Vicente Gomar (infantil)

Maestro Gozalbo-Conde Altea: Manuel Algarra (gran) i Iván Tortajada (infantil)

Maestro Lope-José Carsí: José Francisco Espinosa (gran) i infantil)

Maestro Rodrigo-General Avilés: Emilio Miralles (gran) i Marc Martell (infantil)

Manuel Arnau-Cruz Cubierta: Xesco Gil (gran)

Manuel Meliá Fuster-María Fernanda D’Ocón: Sergio Martínez Guirao (gran i infantil)

María Ros-Santo Tomás: Miguel Balaguer (gran i infantil)

Mariano Benlliure-Acequia de Tormos: Carlos Herrero i Fer Marzo (gran)

Marqués de Caro-Doctor Chiarri: Xaume Torrent (gran i infantil)

Marqués de Montortal-Berni i Catalá: Xavier Herrero (gran) i Miguel Ángel Hernández (infantil)

Marqués de Montortal-José Esteve: Emilio Miralles (gran) i Mario Pérez (infantil)

Mendizábal: Paco Mesado (gran) i Carlos Herrero (infantil)

Menéndez Pelaio-Av. de Cataluña “La Bicicleta”: Joserra Lisarde (infantil)

Mercat Central: Antonio Verdugo (gran) i Xavi Ureña (infantil)

Mercat de Castilla: José Luis Platero (gran) i Fer Marzo (infantil)

Mercat de Russafa: Art en Foc (gran) i David Ojeda (infantil)

Molinell-Alboraia: Ximo Esteve (gran) i Rubén Arcos (infantil)

Monteolivete: Josué Beitia (gran)

Montortal-Torrefiel: Miguel Balaguer (gran)

Mossén Sorell-Corona: Fermín Jiménez Landa i el Taller de Manolo Martín (gran) i Cap de Suro (infantil)

Na Jordana: Toni Pérez (gran) i Germans JJ García (infantil)

Nàquera-Lauri Volpi: Erik Martínez (gran)

Negrito: José Pascual “Pepet” (gran)

Nord-Doctor Zamenhoff: Manuel Guitarte (gran) i Daniel Guitarte (infantil)

Olivereta: Josemi Corachán (gran) i Juan Carlos Banacloy (infantil)

Paseo Alameda-Avenida de Francia: Rafa Ibáñez (gran) i Grego Acebedo (infantil)

Pedro Cabanes-Conde Lumiares: José Francisco Gómez Fonseca (grande e infantil)

Pérez Galdós-Calixto III: Vicente Albert (gran) i María Teresa Meliá (infantil)

Peu de la Creu-Don Juan de Villarrasa: José Ramón Devís (gran) i Mario Pérez (infantil)

Pilar: Paco Torres (gran) i Ceballos y Sanabria (infantil)

Pintor Goya-Brasil: Dani Barea (gran i infantil)

Pintor Salvador Abril-Pere III el Gran: Juanjo García (gran) i Vicente Francisco Lorenzo (infantil)

Pintor Segrelles: José López (gran i infantil)

Pintor Stolz-Burgos: Óscar García (gran) i Juan Carlos Banacloy (infantil)

Pío XI-Fontanares: José Francisco Espinosa (gran)

Pobla del Duc-Benipeixcar: Miguel Balaguer (gran e infantil)

Poeta Alberola-Totana: Pepe Benavent (gran) i Borja Llorens (infantil)

Poeta Llorente-Baró de Càrcer: Xaume Torrent (infantil)

Polo i Peyrolón-Ciutat de Mula: Gotes de Foc (gran) i Juan Manuel Varó (infantil)

Portal de Valldigna-Salinas: Vicente Espeleta (gran i infantil)

Progreso-Teatro de la Marina: Raúl Martínez (gran) i Cristian García (infantil)

Pobla de Valverde-II República Espanyola: Priol & Sevior Arts (infantil)

Quart Extramuros-Velázquez: Luis Enguídanos (infantil)

Ramiro de Maeztu-Humanista Furió: Iván Martínez (gran) i Álvaro Guija (infantil)

Ramiro de Maeztu-Lleons: Hermanos Miñana (gran) i Manuel Martínez Reig (infantil)

Regne de València-Ciscar: Fer Marzo (grande) i Marina Puche (infantil)

Regne de València-Duc de Calabria: Sergio Musoles (gran) i Ana López (infantil)

Reina-Paz-San Vicente: José Ramón Devis (gran) i Joan S. Blanch (infantil)

Ribera-Convento Santa Clara: Javier Álvarez-Sala (gran) i Ceballos y Sanabria (infantil)

Ripalda-Beneficencia-Sant Ramón: Giovanni Nardin (gran)

Sant Josep de la Montanya-Teruel: Joserra Lisarde (infantil)

Sant Vicent-Periodista Azzati: Vicente Martínez (gran) i Óscar Villada (infantil)

Santa Cruz de Tenerife-Ángel del Alcàsser: Loren Fandos (gran) i Sergio Fandos (infantil)

Santa María Micaela-Martí l’Humà: Antonio Verdugo (gran) i Gio (infantil)

Santa Genoveva Torres “La Nova d’Orriols”: David Sánchez Llongo (gran) i Vicent Torres (infantil)

Santiago Rusinyol-Comte Lumiares: Luis Espinosa (gran) i Manuel Martínez Reig (infantil)

Sants Just i Pastor-Serreria: Sergio Martínez Guirao (gran)

Serrans-Plaça dels Furs: Paco Giner (gran) i David Ojeda (infantil)

Sueca-Literato Azorín: Vicente Llácer (gran) i Javier Fernández (infantil)

Tomasos-Carlos Cervera: Luis Espinosa (gran) i Samuel Martínez y María Esteban (infantil)

Vicente Sancho Tello-Chile: Ximo Esteve (gran) i Salvador Ferris (infantil)

Virgen de Lepanto: Miguel Balaguer (gran e infantil)

Virgen de la Cabeza-José María Mortes Lerma: Joserra Lisarde (infantil)

Zapadores-Vicente Lleó: José Ramón Devís (gran) i Ángel Navarro (infantil)