SHARE

Consulta els horaris per sectors del Besamans a la Mare de Déu dels Desemparats en la capella de la Escolania de la Mare de Déu.

Els sectors fallers ja han triat les seues dates per a celebrar el Besamans a la Mare de Déu dels Desemparats que es celebrarà a partir del 29 d’abril en la capella del de la Escolania de la Mare de Déu, situada en el carrer Governador Vell número 23.

Un any més, totes les comissions falleres que ho desitgen podran fer lliurament d’una aportació solidària al mateix temps que participen en el Besamans a la imatge de la Verge.

La Real Arxicofraria, que ajuda als quals pateixen desemparament i abandó, destinarà els beneficis a les cases d’acolliment de malalts mentals tutelades per la Fundació Mare de Déu dels Innocents i Desemparats, a les quals presten la seua ajuda la Arxicofraria i els Seguidors, i des de fa uns anys també els fallers.

El Besamans, com en anys anteriors, està especialment dedicat a les Falleres Majors i Presidents de cada comissió, que hauran d’acudir abillats amb el vestit regional. En el cas de les Falleres Majors també hauran de portar mantellina.

Horaris de les visites dels sectors fallers:

29 d’abril
17:00 hores
POBLATS AL SUD

18:30 hores
LA ROQUETA – ARRANCAPINS
QUART DE POBLET – XIRIVELLA

20 hores
CREU COBERTA
EL CARMEN

30 d’abril
11:30 hores
BETERA
TAVERNES DE LA VALLDIGNA
RIBARROJA

13 hores
PICASSENT
UTIEL
BENETUSSER

17 hores
PICANYA
CATARROJA
SILLA
BENIFAIÓ

18:30 hores
CARCAIXENT
ALGINET
ALMUSSAFES
VILLANUEVA DE CASTELLÓN
FALLA CHIVA

1 de maig
11:30 hores
VALL D’UIXÓ
MASSANASSA
POBLA DE VALLBONA

13:00 hores
MANISES
ALGEMESÍ

17:00 hores
POBLA DE FARNALS
ALBAL
HORTA NORD
PAIPORTA

18:30 hores
SEDAVÍ
ALFAFAR

6 de maig
17:00 hores
CAMINS AL GRAU
MALVARROSA – CABANYAL- BETERÓ

18:30 hores
RASCANYA
PLA DEL REIAL -BENIMACLET

20:00 hores
PLA DEL REMEI – GRAN VIA
BENIMÀMET – BURJASSOT – BENIFERRI

7 de maig
10:00 hores
ALGIROS
QUATRE CARRERES

11:30 hores
OLIVERETA
CANYAMELAR – GRAU -NAZARET

13:00 hores
BENICALAP -CAMPANAR
JESUS

17:00 hores
RUSSAFA – A
RUSSAFA – B

18:30 hores
MISLATA
LA SEU – LA XEREA – EL MERCAT

20:00 hores
ZAIDIA
PATRAIX

11 de maig
20:00 hores
JUNTA CENTRAL FALLERA

20 de maig
17:00 hores
XÀTIVA
BENAGUACIL
LLIRIA

18:30 hores
TORRENT
BENICARLÓ
ELDA

20:00 hores
PATERNA
ALAQUÀS

21 de maig
11:30 hores
EL PILAR-SANT FRANCESC

18:30 hores
ALDAIA
CARLET

20:00 hores
BOTÀNIC-LA PETXINA