SHARE

Estos són els calendaris del Concurs de Teatre en Llengua Valenciana en totes les seues categories:

SETEMBRE
04/09/2016 – 21:30 hores
CÀDIS-DÈNIA / ELS IDUS DE MARÇ / Curta B
SANT VICENT-PERIODISTA AZZATI / A LA CÚA / Curta B

05/09/2016 – 21:30 hores
SEVILLA-DÉNIA / MAMÀS / Curta B
GENERAL BARROSO-LITÒGRAF PASCUAL ABAD / NÈLO BACORA / Curta B

06/09/2016 – 21:30 hores
AZCÀRRAGA-FERRAN EL CATÒLIC / UNA FAMILIA MOLT PARTICULAR / Curta B
GUILLEM DE CASTRO-TRIADOR / ELS FANTASMES DEL T.I.M.O* / Curta B

11/09/2016 – 21:30 hores
DOCTOR SANCHIS BERGÓN-TÚRIA / L’EROTISSIMA DONYA INES / Curta B
PERE CABANES-JOAN XXIII / BAR MANOLI / Curta B

12/09/2016 – 21:30 hores
ESCULTOR GARCÍA MAS-PUERTO DE SANTA MARÍA / EMBOLICS DE VEÏNS D’UN BARRI BÉ / Curta B
ARXIDUC CARLES-MÚSIC GOMIS / NEGOCI ARRISCAT / Curta B

13/09/2016 – 21:30 hores
ALBERIC-HEROI ROMEU / LES SABUDES / Curta B
MERCÉ (PL) / EL MUNTACARREGUES / Curta B

14/09/2016 – 21:30 hores
MANUEL ARNAU-LA CREU COBERTA / LA FRASE* / Curta B
MERCAT DE RUSSAFA / FEMENÍ PLURAL / Curta B

15/09/2016 – 21:30 hores
JESÚS-SANT FRANCESC DE BORJA / TERAPIA DE POR* / Curta B
CORRETGERIA-BANY DELS PAVESOS / LO QUE FAN FER LES DONES / Curta B

18/09/2016 – 21:30 hores
BORRULL-SOCORS / SENSE #100IMENTS* / Curta B
VIL·LANOVA DE CASTELLÓ-HORTICULTOR GALÁN / SPOILER / Curta B

19/09/2016 – 21:30 hores
MANUEL DE FALLA-TAMARINDES / CRIATURES / Curta B
PRIMAT REIG-VINARÒS / MORT EN EL JARDI* / Curta B

20/09/2016 – 21:30 hores
RUBEN DARÍO-FRA LLUÍS COLOMER / LA CANTANT CALBA / Curta B
TRINITAT-ALBORAIA / TOT / Curta B

25/09/2016 – 21:30 hores
POETA GARCÍA LORCA-OLTÀ / PRONOSTIC RESERVAT / Curta B
BORRULL-TÚRIA / EL CASTING* / Curta B

26/09/2016 – 21:30 hores
DOCTOR COLLADO (PL.) / JO…..SOC JO?* / Curta B
CÀDIS-RETOR FEMENIA-PUERTO RICO / DEU MINUTS ABANS DEL GAT I EL GOS / Curta B

27/09/2016 – 21:30 hores
JOSEP SOTO MICÓ-SÍNDIC MOCHOLÍ / TONTA, TU! / Curta B
SAGUNT-SANT ANTONI-PARE URBÀ / VOLGUTS PARES / Curta B

28/09/2016 – 21:30 hores
JESÚS-SANT FRANCESC DE BORJA / GERMANIES* / Curta A
ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCEL.LÍ / REQUIEM / Curta A

29/09/2016 – 21:30 hores
BARRACA-ESGLÉSIA DEL ROSARI / UN HOME CASAT / Curta B

OCTUBRE

03/10/2016 – 21:30 hores
REGNE DE VALÈNCIA-DUC DE CALÀBRIA / FLORENCE! BASADA EN LA VIDA DE FLORENCE
FOSTER JENKINS / Curta A
RUBEN DARÍO-FRA LLUÍS COLOMER / LA FUITA / Curta A

04/10/2016 – 21:30 hores
PINTOR SALVADOR ABRIL-PERIS I VALERO / BALADA PER A TRES INOCENTS / Curta A
MARIÀ BENLLIURE-SÉQUIA DE TORMOS / L’IMPORTANCIA DE CRIDAR-SE ERNEST / Curta A

05/10/2016 – 21:30 hores
FRA J. RODRÍGUEZ-PINTOR CORTINA / EL SOMNI D’UNA NIT D’ESTIU / Curta A
SEVILLA-DÉNIA / L’ALTRE / Curta A

06/10/2016 – 21:30 hores
SANTA MARIA MICAELA-MARTÍ L’HUMÀ / CHECK OUT* / Curta A
CÀDIS-RETOR FEMENIA-PUERTO RICO / L’ESTRANYA PARELLA / Curta A

11/10/2016 – 21:30 hores
RUBEN DARÍO-FRA LLUÍS COLOMER / D’HIROSIMA I NAGASAKI / Llarga

12/10/2016 – 11:00 hores
PERE CABANES-JOAN XXIII / VISCA EL TEATRE / Infantil

10/2016 – 11:00 hores
PERE CABANES-JOAN XXIII / VISCA EL TEATRE / Infantil
DOCTOR GIL I MORTE-DOCTOR VILA I BARBERÀ / AMPARITO LA LLARGA I MENUDA / Infantil

12/10/2016 – 18:00 hores
JUST VILAR-MERCAT DEL CABANYAL / DES-CONCERT* / Infantil
ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCEL·LÍ / TOT EN UN TIC-TAC* / Infantil

13/10/2016 – 21:30 hores
GIORGETA-ROÍS DE CORELLA / SOMIANT LORCA* / Llarga

18/10/2016 – 21:30 hores
FRA J. RODRÍGUEZ-PINTOR CORTINA / BLACK COMEDY / Llarga

23/10/2016 – 11:00 hores
CAMÍ DE BARCELONA-TRAVESSERA I CAMÍ DE MONTCADA / EL PAÍS DELS PAPIROFLÈXICS* / Infantil
VIL·LANOVA DE CASTELLÓ-HORTICULTOR GALÁN / IL·LUSIONS* / Infantil

24/10/2016 – 21:30 hores
SEVILLA-DÉNIA / FEMENÍ PLURAL (EX) / Llarga

26/10/2016 – 21:30 hores
PINTOR SALVADOR ABRIL-PERIS I VALERO / DESPRES DE LA PLUJA / Llarga

30/10/2016 – 11:00 hores
SANTA MARIA MICAELA-MARTÍ L’HUMÀ / ALTRA DE PRINCESSES* / Infantil
SAGUNT-SANT ANTONI-PARE URBÀ / TIRANT LO CLOWN / Infantil

31/10/2016 – 21:30 hores
QUART-PALOMAR / LA CASA DEL PONT* / Llarga

NOVEMBRE

01/11/2016 – 21:30 hores
ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCEL·LÍ / POLÍTICAMENT INCORRECTE / Llarga

06/11/2016 – 18:00 hores
FRA J. RODRÍGUEZ-PINTOR CORTINA / LA PORTA DELS SOMNIS / Infantil
BARRI BETERÓ / VOLGUTS PARES / Infantil

07/11/2016 – 21:30 hores
L’ELIANA-EL CID / MORT PER ASSASSINAT / Llarga

09/11/2016 – 21:30 hores
REGNE DE VALÈNCIA-DUC DE CALÀBRIA / LES TROIANES / Llarga

14/11/2016 – 21:30 hores
DOCTOR GIL I MORTE-DOCTOR VILA I BARBERÀ / SOLS ES AMOR I ALTRES COSES* / Llarga

16/11/2016 – 21:30 hores
DOCTOR OLÓRIZ-ARQUEBISBE FABIÁN I FUERO / LA PUTA ENAMORADA / Llarga

20/11/2016 – 18:00 hores
POETA GARCÍA LORCA-OLTÀ / LA VERITABLE HISTORIA DE CAPUTXETA ROJA / Infantil
GENERAL BARROSO-CALVO ACACIO / EL CIRC DE JACKY / Infantil

21/11/2016 – 21:30 hores
CÀDIS-RETOR FEMENIA-PUERTO RICO / LA CASA DE BERNARDA ALBA / Llarga

23/11/2016 – 21:30 hores
BORRULL-TÚRIA / UN HORA DE FELICITAT / Llarga

27/11/2016 – 11:00 hores
SANTA GENOVEVA TORRES-ARQUITECTE TOLSÁ / EL CIRC DE JACK / Infantil
NORT-DOCTOR ZAMENHOFF / EL TRESOR DE MARCEL.LA / Infantil

27/11/2016 – 18:00 hores
QUART-PALOMAR / CONTE CONTAT… QUIN GUIRIGALL!* / Infantil
L’ELIANA-EL CID / TERRA-NOVA* / Infantil

28/11/2016 – 21:30 hores
ARXIDUC CARLES-MÚSIC GOMIS / TERÀPIES / Llarga

30/11/2016 – 21:30 hores
NEGRET (PL.) / CAFÉ CURT / Llarga

DESEMBRE

06/12/2016 – 11:00 hores
MARIÀ BENLLIURE-SÉQUIA DE TORMOS / EN UN MÓN DIFERENT / Infantil
SANTIAGO RUSIÑOL-COMTE DE LUMIARES / A ON ESTÀ AURORA* / Infantil

06/12/2016 – 18:00 hores
QUART EXTRAMURS-VELÀZQUEZ / TINI, UNA BRUIXETA ESPECIAL / Infantil
DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS / MENUTS DEUS!* / Infantil

* OBRA INÈDITA