SHARE

Les finals dels grups B i A se celebraran els dies 17 de novembre i 1 de desembre respectivament

Després de les oportunes deliberacions dels membres del Jurat designat, ja es coneixen les Falles que han passat a la Final en cadascuna de les modalitats (A i B) del XXXII Concurs de Playbacks Infantils que un any més ha omplit d’alegria l’escenari de la Sala Canal.

Les comissions classificades actuaran de nou en les respectives finals que se celebraran els dies 17 de novembre, grup B, i l’1 de desembre, grup A. Com no podia ser d’una altra manera els dies d’actuacions comptaran amb la presència de la Fallera Major Infantil de València, Sara Larrazàbal, i la seua Cort d’Honor, que ha seguit molt de prop este concurs.

Per altra banda, el Jurat també ha donat a conéixer els nominats a millor Decorat i millor Vocalització dels dos grups de participants.

Acta semifinal modalitat “Grup A”

Falla nº 141 FRAY J. RODRÍGUEZ – PINTOR CORTINA

Tema: EL REINO DEL HIELO

Falla nº 145 DUQUE DE GAETA – LA POBLA DE FARNALS

Tema: CAPUT DRACONIS

Falla nº 161 AV. REINO DE VALENCIA – CÍSCAR

Tema: WONDERLAND

Falla nº 291 AV. JERONIMA GALES – LITOGRAFO PASCUAL Y ABAD

Tema: DE VUELTA AL REINO

Falla nº 308 MERCADO DE CASTILLA

Tema: ELEMENTAL

Falla nº 340 FRANCISCO CLIMENT – URUGUAY

Tema: MASSAI – SAMBURHU

Acta semifinal modalitat “Grup B”

Falla nº 55 ZAPADORES – VICENTE LLEO

Tema: IT’S A NEW JOB

Falla nº 59 ARAS DE ALPUENTE – CASTELL DE POP

Tema: HAPPY WORLD

Falla nº 78 OBISPO AMIGO – CUENCA

Tema: PETER RABBIT ENAMORADO

Falla nº 120 MOLINELL ALBORAYA

Tema: EL CORAZON DE TE FITI

Falla nº 324 AV. GARCIA LORCA – OLTA

Tema: AGRIDULCES SUEÑOS

Falla nº 374 PEDRO CABANES – JUAN XXIII

Tema: RATONES

Nominats millor vocalització i decorats

Decorats nominats modalitat grup A

FALLA Nº 145 DUQUE DE GAETA – LA POBLA DE FARNALS

FALLA Nº 161 AV. REINO DE VALENCIA – CISCAR

FALLA Nº 340 FRANCISCO CLIMENT – URUGUAY

Interpretació en modalitat grup A

Xiqueta: NURIA GOMEZ PARRA

FALLA Nº 141 FRAY J. RODRÍGUEZ – PINTOR CORTINA

Xiqueta: IXEIA TARONGER BATALLER

FALLA Nº 161 AV. REINO DE VALENCIA – CÍSCAR

Xiqueta: SANDRA MUÑOZ OLIVER

FALLA Nº 340 FRANCISCO CLIMENT – URUGUAY

Xiquet: LUIS GARCIA BAQUERO

FALLA Nº 145 DUQUE DE GAETA – LA POBLA DE FARNALS

Xiquet: JOSE IGNACIO VARGAS RESTA

FALLA Nº 161 AV. REINO DE VALENCIA – CÍSCAR

Xiquet: ALEJANDRO VARGAS RESTA

FALLA Nº 161 AV. REINO DE VALENCIA – CÍSCAR

Decorats nominats modalitat grup B

FALLA Nº 78 OBISPO AMIGO – CUENCA

FALLA Nº 324 GARCIA LORCA – OLTA

FALLA Nº 374 PEDRO CABANES – JUAN XXIII

Interpretació en modalitat grup B

Xiqueta: CLAUDIA DE MARCO CAMALLONGA

FALLA Nº 78 OBISPO AMIGO – CUENCA

Xiqueta: ELENA ASTILLERO MARCHUET

FALLA Nº 324 GARCIA LORCA – OLTA

Xiqueta: NATALIA SORIANO SANCHEZ

FALLA Nº 374 PEDRO CABANES – JUAN XXIII

Xiquet: GABRIEL ECHEVERRI FERRER

FALLA Nº 183 ISLAS CANARIAS – DAMA DE ELCHE

Xiquet: PABLO DE LA FUENTE DE LOS SANTOS

FALLA Nº 231 POETA ALBEROLA – TOTANA

Xiquet: HECTOR MAYO RUIPEREZ

FALLA Nº 374 PEDRO CABANES – JUAN XXIII