SHARE

Coneix els horaris i l’ordre de pas de les comissions falleres, així com els colors dels rams que conformaran el mantell de la Verge dels Desemparats.
Un dels actes més emotius de les falles: l’Ofrena. I sens dubte un dels moments més especials, és conèixer com serà el mantell que lluirà la Verge dels Desemparats, mantell format pels rams que les diferents falleres van depositant al seu pas per la Plaça de la Verge.

Encara que no coneixem com serà el mantell sí que sabem quins seran els colors que predominaran el blanc i roig, mentre que els detalls aniran en color rosa.

Aquests són els horaris aproximats en els quals desfilaran les milers i milers de persones, tant pel carrer de la Pau com per Sant Vicent, i els colors de les flors que oferiran a la Mare de Déu dels Desemparats:

Diumenge 17 de març

CARER SANT VICENT
15:30 h.: Quart de Poblet – Xirivella (clavells blanc i rosa)
17:00 h.: Jesús (clavells blancs i roig)
18:15 h.: Mislata (clavells rojos)
19:30 h.: Creu Coberta (clavells blancs i rojos)
20:45 h.: Pilar – Sant Francesc (blancs, roig i rosa)
21:45 h.: Patraix (clavells rojos)
23:00 h.: La Seu – El Mercat (clavells rojos i rosa)
23:30 h.: Botanic-La Petxina (clavells rojos)
00:30 h.: Cases Regionals
00:40 h.: Juntes Locals
00:50 h.: Falla José Mª Bayarri-Los Isidros (Falla de la Fallera Mayor Infantil de Valencia)
00:55 h.: Comitiva Oficial.

01:00 Fallera Major Infantil de València i su cort d´ honor

CARRER DE LA PAU
15:30 h.: Camins al Grau (clavells rosa i blancs)
17:15 h.: Russafa A (clavells blancs)
18:15 h.: Russafa B (clavells blancs)
19:00 h.: Pla del Reial-Benimaclet (clavells blancs)
20:45 h.: Canyamelar-Grao-Nazaret (clavells blancs)
21:45 h.: La Xerea (clavells blancs)
22:15 h.: Rascanya (clavells rojos)

Lunes 18 de marzo

CARRER SANT VICENT

15:00 Valencia Club de Fútbol

15:30 h.: Benicalap (clavells blancs)
16:45 h.: Campanar (clavells rosa i rojos)
17:45 h.: La Roqueta-Arrancapins (clavells rojos)
19:15 h.: Olivereta (clavells rojos)
21:00 h.: La Saïdia (clavells rojos)
22:30 h.: El Carme (clavells rojos)
23:15 h.: Cases Regionals

23:25: Entitats Convidades
00:35 h.: Falla Barrio de San José (Falla Fallera Major de València)

00:40: Comitiva Oficial.
00:45 h: Fallera major de València i cort d ´ honor.

CARRER DE LA PAU

15:30 h.: Quatre Carreres (clavells blancs)
17:00 h.: Pla del Remei-Gran Via (clavells blancs)
18:15 h.: Benimamet- Burjassot-Beniferri (clavells blancs)
20:00 h.: Malvarrosa-Cabanyal-Beteró (clavells blancs)
21:15 h.: Algirós (clavells rojos i blancs)
22:15 h.: Poblats Al Sud (clavells blancs)