SHARE

La Federació Junta Fallera de Sagunt va donar a conèixer el cartell anunciador que servirà d’imatge oficial per a la festa josefina del pròxim 2018 en un acte que es va celebrar en el Centre Cívic de Port de Sagunt i que va ser presidit per les Falleres Majors de l’entitat festiva comarcal, Mar Gimeno i López i Andrea Escribà i Fernàndez.
En aquesta ocasió, la guanyadora del concurs organitzat per la Regidoria de Cultura ha sigut Laia Arnau i Navarro, component de la comissió fallera de la Vila, amb la seua proposta “Els falles són color, són música, són tradició, són foc, són pólvora, Som Nosaltres”. Aquesta imatge, a més, servirà com a portada del llibret oficial realitzat per la pròpia Federació Junta Fallera de Sagunt que serà presentat dies abans a la setmana josefina.
En aquest acte van estar presentes representants de totes les comissions falleres del Camp de Morvedre així com regidors de l’Ajuntament de Sagunt tals com la regidora de Festes i Cultura Popular, Remei Torrent, el regidor de Cultura, José Manuel Tarazona, o els regidors Sergio Muniesa, Maribel Sáez i Raúl Castillo.
Durant aquest esdeveniment també es van fer públics els guanyadors d’alguns dels concursos que duu a terme la delegació de Cultura de la Federació Junta Fallera de Sagunt com és el cas dels de fotografia, en totes les seues categories, dibuix infantil i targetes nadalenques, que queden de la següent manera:

FOTOGRAFIA:

Blanc i Negre:
1º – “Jocker”: Jaime Gregorio i Baños (El Palleter)
2º – “Borles”: Julián Serrano i Pérez (Gilet)
3º – “Carinyets”: Sandra Ojeda i Candeles (Gilet)

Color:
1º – “Tors *faller”: Alaitz Soto i Padilla (El Palleter)
2º – “Pentinat”: Emilio Rubio i Villanueva (Luis Cendoya)
3º – “Els ulls del oceà”: Mario Alberto i Pérez (El Palleter)

Sèrie:
1º – “Fent-ens burla”: Lucía Carretero i Pérez (Gilet)
2º – “Un somni fet realitat 2017”: Jéssica Gallardo i García (Baladre)
3º – “Cap en moviment”: Fernando Gregorio i González (El Palleter)

DIBUIX INFANTIL

Categoria A:
1º – Valentina Calatayud i Botxí (La Palmera)
2º – Vera Marzal i Gómez (El Palleter)
3º – Fernando Tóvar i Esquerre (Plaça Ibèrica)

Categoria B:
1º – Marc Arqueges i Escrig (La Palmera)
2º – Amaia Badía i Cabedo (Vila de Faura)
3º – Rubén Belmonte i Marque (Santa Anna)

Categoria C:
1º – Carla Villarroya i Torres (El Mocador)
2º – Lucía Ribes i Serna (El Tabalet)
3º – Claudia Moya i Sánchez (Plaça del Sol)

TARGETES NADALENQUES

Categoria A:
1º – Daniel Hernández i Díaz (Santa Anna)
2º – Martín Reyes i Sánchez (Plaça Ibèrica)
3º – Nuria Peñarrocha i Conejos (El Tabalet)

Categoria B:
1º – Marta Gracia Ros i Soto (El Mocador). Postal triada per a felicitar el Nadal per la Federació Junta Fallera de Sagunt
2º – Clara Domínguez i Martínez (Plaça del Sol)
3º – José Luis García i Vila (El Palleter)

Categoria C:
1º – David López i Vitòria (Gilet)
2º – Daniela Villarroya i Torres (El Mocador)
3º – Manuela Martínez i Rosado (Nou Montíber)