SHARE

Estimats companys i companyes estos han sigut tots els premiats de la Gala de la Cultura Infantil 2019, celebrada el 20 de gener al Palau de Congressos de València.

Teniu totes les fotografies disponibles al nostre web.

XXXVI Concurs Infantil de Teatre en Llengua Valenciana

MILLOR ACTOR MENUT

Mateo Mirasol Salvador en el paper de Mateo de l’obra “Un cap de setmana diferent” de la Falla Nord-Dr. Zamenhoff

MILLOR ACTRIU MENUDA
Marina Pamblanco Navarro en el paper de Xiqueta de l’obra “Un conte al revés” de la Falla Quart Extramurs- Velázquez

MILLOR ACTOR NOVELL
Jorge Llata Fernández en el paper de Jorge de l’obra “Un cap de setmana diferent” de la Falla Nord-Dr.Zamenhoff

MILLOR ACTRIU NOVELL
Candela Palanca Chacón en el paper de Motxilla de l’obra “El Temple del Sol” de la Falla Dr. Oloriz-Arquebisbe Fabián i Fuero

MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT
Iker Pascual Vinat en el paper de Forrellat 1 de l’obra “Ni volta al món ni res de res” de la Falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel•lí

MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT
Valeria Carnerero Pamblanco en el paper de Fada de l’obra “Un conte al revés” de la Falla Quart Extramurs-Velázquez

MILLOR ACTOR PRINCIPAL
Andoni Soriano Vidal en el paper de Tomy de l’obra “Imagina’t” de la Falla Duc de Gaeta-Pobla de Farnals

MILLOR ACTRIU PRINCIPAL
Raquel Gramaje Delgado en el paper de Shire-Neta de l’obra “Dins de la mar” de la Falla Vilanova de Castelló- Horticultor Gala

MILLOR DIRECCIÓ
Carlos Rodríguez Castillo de l’obra “Un conte al revés” de la Falla Quart Extramurs-Velázquez

MILLOR MUNTATGE i MILLOR OBRA INÈDITA
“Ni volta al món ni res de res” de la Falla Arquebisbe Olaechea- Sant Marcel•lí

MILLOR OBRA
5. Premi. “Els reis de la casa” de la Falla Sta. Genoveva Torres-Arquitecte Tolsà
4. Premi. “Ni volta al món ni res de res” de la Falla Arquebisbe Olaechea- Sant Marcel•lí
3. Premi. “Dins de la mar” de la Falla Vilanova de Castelló-Horticultor Galán
2. Premi. “Un cap de setmana diferent” de la Falla Nord- Dr.Zamenhoff
1. Premi. “Un conte al revés” de la Falla Quart Extramurs-Velázquez

XXXIII Concurs Literari d’Obres Inèdites de Teatre Infantil

Segona finalista. “El llop en llibertat” original de Verónica Raga Miquel
Primer finalista. “Sa majestat el rei olorós” original de Jesús Raga Perales
Guanyador. “Imagina’t original d’Hernan Mir Serrano

XXXIII Concurs Literari d’Apropòsits Infantils en Llengua Valenciana

Segon finalista. “La princesa sense regne” original de Jesús Raga Perales
Primer finalista. “Un dia gran” original de Marcos Soriano Soriano
Guanyador. “Benvingut Mr. Nosequí” original de Vicent Torres i López

LVII Concurs Infantil de Declamació en Llengua Valenciana

Categoria A
Tercer Premi: Lucas Fran Barbera de la Falla Olivereta- Cerdà i Rico
Segon Premi: Jaume Navarro Cantero de la Falla Avinguda Ecuador- Alcalde Gurrea
Primer Premi: Ainhoa Buades Villalobos de la Falla Barri de Sant Isidre

Categoria B
Tercer Premi. Samuel Luján Dolz de la Falla San Vicent Màrtir- Pianista A. Iturbi
Segon Premi. Carme Calabuig Montroy de la Falla Sant Antoni
Primer Premi. Mireia Llop Chicote de la Falla Plaça de l’Arbre

Categoria C
Tercer Premi. Ariadna García García de la Falla Sta. Maria Micaela- Martí l’Humà
Segon Premi. Yaiza Ramos Caballero de la Falla l’Eliana- Cid
Primer Premi. Javier Elena Castilla de la Falla Duc de Gaeta-Pobla de Farnals

Millor Actriu de Repartiment
Juvenil: Claudia M. Lacomba Espósito en el paper de Claudia/Xic 1 de l’obra “La vie en rose“ de la falla Cadis-Dènia

Promoció: Carol Lorca Palau en el paper de Magie de l’obra “Els amics d’Olivia“ de la falla Barri de Sant Isidre

Principal: Paqui Revert Asensi en el paper de Princesa Salmó de l’obra “La tendresa“ de la falla Cadis-Dènia

Millor Actor de Repartiment

Juvenil: David Armiñana Parra en el paper de Ignasi en l’obra “L’edat de la ira“ de la falla Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

Promoció: Toni González en el paper de Bryan en l’obra “Els amics d’Olivia“ de la falla Barri de Sant Isidre

Principal: Jorge López Doménech en el paper de Llenyater Blau de l’obra “La tendresa“ de la falla Cadis-Dènia

Millor Actor-actriu novell
Juvenil: Cèlia Sanchis Salcedo en el paper de Cèlia en l’obra “La vie en rose“ de la falla Cadis-Dènia

Promoció: Mayte Díaz Huertas en el paper d’Olivia en l’obra “Els amics d’Olivia“ de la falla Barri de Sant Isidre

Principal: José Cuenca Durán en el paper de Lluís en l’obra “set anys“ de la falla Sevilla-Dénia

Millor Actor Principal
Juvenil: José Ricardo Sáiz López en el paper de Marcos en l’obra “L’edat de la ira“ de la falla Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

Promoció: Ivan Serna Alapont en el paper de Pepin en l’obra “Malaït Sigues“ de la falla Josep Soto Micó-Síndic Mocholí

Principal: Alfred Ferrando en el paper de Vicent en l’obra “Els sopar dels idiotes“ de la falla Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

Millor Actriu Principal
Juvenil: Elisa Ruíz Hernández en el paper de A en l’obra “Swimming pool“ de la falla Rubén Darío-Fra Lluís Colomer

Promoció: Mayte Díaz Huertas en el paper d’Olivia en l’obra “Els amics d’Olivia“ de la falla Barri de Sant Isidre

Principal: Lola Soler Piqueres en el paper de Mari Carmen en l’obra “A voltes amb la vida“ de la falla Rubén Darío-Fra Lluís Colomer

Millor Direcció

Juvenil: José Sáiz Martín en l’obra “L’edat de la ira“ de la falla Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

Promoció: Toni González Puentes en l’obra “Els amics d’Olivia“ de la falla Barri de Sant Isidre

Principal: Kike Chisbert Cuenca en l’obra “La tendresa“ de la falla Cadis-Dènia

Millor Obra
Categoria Promoció

5é premi: “El mètode Grönholm“ de la falla Tomasos-Carles Cervera
4t premi: “L’escena del crim“ de la falla Duc de Gaeta-Pobla de Farnals
3er premi: “Sorpresa“ de la falla Santa Maria Micaela-Martí l’Humà
2on premi: “L’art d’aparençar“ de la falla Dalt-Sant Tomàs
1er premi: “Els amics d’Olivia“ de la falla Barri de Sant Isidre

Categoria Juvenil
5é premi: “Temptacions“ de la falla Cra. Sant Luís-Dr. Waksman
4t premi: “Burundanga“ de la falla Arquebisbe Olaechea- Sant Marcel-lí
3er premi: “La vie en rose“ de la falla Cadis-Dènia
2on premi: “Swimming pool“ de la falla Rubén Darío-Fra Lluís Colomer
1er premi: “L’edat de la ira“ de la falla Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina

Categoria Principal
5é premi: “7 anys“ de la falla Sevilla-Dènia
4t premi: “El sopar dels idiotes“ de la falla Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina
3er premi: “A voltes amb la vida“ de la falla Rubén Darío- Fra Lluís Colomer
2on premi: “Swimming pool“ de la falla Archiduque Carles-Músico Gomis
1er premi: “La tendresa“ de la falla Cadis-Dènia