SHARE

Consulta el programa complet de festejos per a les Falles 2017.

Dissabte 25 de febrer

A les 20 hores
“Mascletà Vertical” Nit de l’Espolí by Amstel en el Passeig de l’Albereda – Pirotècnia Ricasa

Diumenge 26 de febrer

De 07:30 a 21 hores
Actes Crida 2017 (07:40 h. Macrodespertà amb trons de bac de Pirotècnia Zarzoso. 08:00 h. Apoteosis final a càrrec de Pirotècnia Valenciana.
12:30 h. Entrada de Bandes de Música. 14:00 h. Mascletà de Pirotècnia Valenciana. 20:00 h. Crida. 20:30 h. Castell de Pirotècnia Valenciana)

Dimarts 28 de febrer

A les 14 hores
“Mascletà Composer” en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Mediterrani

MARÇ

Dimecres 1 de març
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Penyarroja

Dijous 2 de març
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Nadal-Martí

Divendres 03 de març
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Accitania-M. Angoixes

A les 21:00 hores
Gran Gala de l’Esport

Dissabte 4 de març
A les 11:00 hores
Parc de Bombers de l’Av. de la Plata, celebració de la festivitat del patró del cos amb visita de la Fallera Major Infantil de València i la seua Cort d’Honor

A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Alpujarreña

A les 18:00 hores
Cavalcada del Ninot. Itinerari: Eixida de la Glorieta, pel carrer de la Pau, Sant Vicent, plaça de l’Ajuntament, Marquès de Sotelo i final al carrer de Xàtiva

A les 00:00 hores
Mascletà de colors en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Zarzoso

Diumenge 5 de març
A les 10:00 hores
Concurs del Cant de l’Estoreta, organitzat per la Falla Plaza de l’Arbre i patrocinat per Junta Central Fallera

A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Ricasa

Dilluns 6 de març
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Alacantina

Dimarts 7 de març
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Mediterrani

Dimecres 8 de març
A les 11:00 hores
Visita de la Fallera Major de València i la Cort d’Honor al Parc de Bombers de l’avinguda de la Plata

A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Caballer FX-Global Foc

Dijous 9 de març
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Gironina

A les 18:00 hores
Homenatge de les Forces Armades a les Falleres Majors de València

Divendres 10 de març
A les 12:00 hores
Eixida de la Ronda Fallera de Cotxes de l’Antigor

A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Gns. Ferrández

Dissabte 11 de març
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Tomás

A les 00:00 hores
Espectacle nocturn amb pirotècnia – Pirotècnia Tomás

Diumenge 12 de març
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Valenciana

Dilluns 13 de març
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Crespo

Dimarts 14 de març
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Vulcà

A les 17:00 hores
Clausura de l’Exposició del Ninot Infantil

A les 18:00 hores
Lectura del veredicte popular i proclamació del Ninot Indultat Infantil 2017

A les 18:15 hores
Arreplegada dels ninots infantils per part de les comissions falleres

Dimecres 15 de març
A les 09:00 hores
Plantà de totes les falles infantils

A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Zarzoso

A les 17:00 hores
Clausura de l’Exposició del Ninot

A les 17:30 hores
Lectura del veredicte popular i proclamació del Ninot Indultat 2017

A les 17:45 hores
Arreplegada dels ninots per part de les comissions falleres

A les 00:00 hores
L’Alba dels Falles amb espectacle pirotècnic en el Micalet – Pirotècnia Vulcà

A les 00:30 hores
Castell en el Passeig de l’Albereda – Pirotècnia Aitana

Dijous 16 de març
A les 08:00 hores
Plantà de totes les falles

A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Aitana

A les 16:30 hores
En la tribuna instal·lada davant l’Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, així com de presentacions infantils, Cavalcada del Ninot i llibrets de falla.

A les 00:00 hores
Castell de focs artificials en el Passeig de l’Albereda – Pirotècnia Torís

Divendres 17 de març
A les 09:30 hores
En la tribuna instal·lada davant l’Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles en les diferents seccions, així com pels concursos de carrers adornats i il·luminades, presentacions i de llibrets de falla.

A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Torís

A les 15:30 hores
OFRENA
CARRER SANT VICENT
15:30 hores: La Seu – El Mercat
16:00 hores: Botànic – La Petxina
17:00 hores: Quart de Poblet – Xirivella
18:30 hores: Jesús
19:30 hores: Mislata
20:30 hores: La Creu Coberta
21:30 hores: Pilar – Sant Francesc
22:30 hores: Patraix
23:30 hores: Cases Regionals
23:35 hores: Juntes Locals
23:40 hores: Falla Sapadors – Vicent Lleó
23:45 hores: Fallera Major Infantil de València i Cort d’Honor

CARRER DE LA PAU
15:30 hores: La Xerea
16:00 hores: Rascanya
17:15 hores: Camins al Grau
19:00 hores: Russafa A
19:45 hores: Russafa B
20:30 hores: Pla de Reial – Benimaclet
22:00 hores: Canyamelar – El Grau – Natzaret

A les 01:00 hores
Castillo de focs artificials en el Passeig de l’Albereda – Pirotècnia Martí

Dissabte 18 de març

A les 11:00 hores
Homenatge al poeta Maximilià Thous, en el seu monument, situat a l’encreuament dels carrers de Sagunt i Maximilà Thous, amb la col·laboració especial de la Falla Fra Pere Vives – Bilbao – Maximilià Thous

A les 12:00 hores
Homenatge al mestre Serrano, que tindrà lloc al seu monument de l’Av. Regne de València

A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Martí

A les 15:30 hores
OFRENA
CARRER SANT VICENT
15:30 hores: Zaidía
17:00 hores: El Carmen
17:45 hores: Benicalap
19:00 hores: Campanar
20:00 hores: La Roqueta – Arrancapins
21:30 hores: Olivereta
23:00 hores: Cases Regionals
23:15 hores: Falla Fernando el Catòlic – Ángel Guimerá
23:20 hores: Fallera Major de València i Cort d’Honor

CARRER DE LA PAU
15:30 hores: Algirós
16:30 hores: Poblats al Sud
17:30 hores: Quatre Carreres
19:00 hores: Pla de Remei – Gran Via
20:00 hores: Benimàmet – Burjassot – Beniferri
21:45 hores: Malvarosa – Cabanyal – Beteró

A les 01:30 hores
GRAN NIT DEL FOC Castell de focs artificials en el Passeig de l’Albereda – Pirotècnia Gns. Caballer

Diumenge 19 de març

A les 11:00 hores
En el pont de San José, les Falleres Majors de València i les seues Corts d’Honor faran una ofrena de flors davant la imatge del patriarca amb la col·laboració especial de la Falla Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Furs. En acabar l’acte, mascletà

A les 12:00 hores
Missa solemne en honor de San José en la Seu de València, oficiada per l’arquebisbe de València, monsenyor Antonio Cañizares, oferida per Junta Central Fallera i el Gremi de Fusters, amb l’assistència de les Falleres Majors de València i les seues Corts d’Honor

A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament – Pirotècnia Gns. Caballer

A les 19:00 hores
Cavalcada del Foc pel carrer Colón, des del carrer de Russafa fins a la plaça de la Porta de la Mar

A les 22:00 hores
Cremà de les falles infantils

A les 22:30 hores
Cremà de la falla infantil que haja obtingut el primer premi de la secció especial

A les 23:00 hores
Cremà de la falla infantil de la plaça de l’Ajuntament

A les 00:00 hores
Cremà de totes les falles de València

A les 00:30 hores
Cremà de la falla que haja obtingut el primer premi de la secció especial

A les 01:00 hores
Focs aeris en la plaça de l’Ajuntament i cremà de la falla municipal – Pirotècnia Gns. Caballer