Compartir

Listado completo de los premiados. ¡Enhorabuena a los ganadores y ganadoras!

XXIII Concurs Juvenil de Declamació en Llengua Valenciana

3er premi per a Mireia Saavedra Aparici de la falla Duc de Gaeta-Pobla de Farnals
2on premi per a Alba Juan Sánchez de la falla Plaça del Mercat de Castella
1er premi per a Sol Prior Estellés de la falla Veneçuela-Agustín Sales

III Concurs Sénior de Declamació en Llengua Valenciana

3er premi per a Macarena Izquierdo Gutiérrez de la falla Duc de Gaeta-Pobla de Farnals
2on premi per a Maribel Torrijo Latorre de la falla Cedre Explorador Andrés
1er premi per a Eduard Navarro Detena de la falla Archiduque Carlos Músico Gomis

XXXIII Concurs Literari d’Obras de Teatre Inèdites en Llengua Valenciana

2ona finalista: Trini Navarro Vidagany amb l’obra “L’aleteig de les papallones“
1er finalista: Pako Albert Pastor amb l’obra “El confesionari“
Guanyador: Carlos Sanz Martínez amb l’obra “L’escena del crim“

III Concurs Literari de Microteatre Inèdit en Llengua Valenciana

1er finalista: Desamparados Martín-Villalba Broseta amb l’obra “10 d’agost“
Guanyador: Jesús Raga Perales

XXXIII Concurs Literari d’Apropòsits en Llengua Valenciana

2on finalista: Alejandro Sempere Purificación amb l’obra “Donant la nota“
1er finalista: Álvaro de Moutas Casanova amb l’obra “Lost in l’illa“
Guanyadora: Pepa Gómez Valle amb l’obra “Apropòsit per a conéixer una Fallera Major“

XLV Concurs de Teatre en Llengua Valenciana

Premi a la Millor Obra Inèdita en la categoría Promoció: L’obra “Sorpresa“ de la falla Santa María Micaela-Martí l’Humà

Millor Muntatge

Juvenil: “L’edat de la ira“ de la falla Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina
Promoció: “La mare dels peixos“ de la falla Palleter-Erudit Orellana
Principal: “Swimming pool“ de la falla Arxiduque Carles-Músico Gomis

Millor Actriu de Repartiment

Juvenil: Claudia M. Lacomba Espósito en el paper de Claudia/Xic 1 de l’obra “La vie en rose“ de la falla Cadis-Dènia
Promoció: Carol Lorca Palau en el paper de Magie de l’obra “Els amics d’Olivia“ de la falla Barri de Sant Isidre
Principal: Paqui Revert Asensi en el paper de Princesa Salmó de l’obra “La tendresa“ de la falla Cadis-Dènia

Millor Actor de Repartiment

Juvenil: David Armiñana Parra en el paper de Ignasi en l’obra “L’edat de la ira“ de la falla Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina
Promoció: Toni González en el paper de Bryan en l’obra “Els amics d’Olivia“ de la falla Barri de Sant Isidre
Principal: Jorge López Doménech en el paper de Llenyater Blau de l’obra “La tendresa“ de la falla Cadis-Dènia

Millor Actor-actriu novell

Juvenil: Cèlia Sanchis Salcedo en el paper de Cèlia en l’obra “La vie en rose“ de la falla Cadis-Dènia
Promoció: Mayte Díaz Huertas en el paper d’Olivia en l’obra “Els amics d’Olivia“ de la falla Barri de Sant Isidre
Principal: José Cuenca Durán en el paper de Lluís en l’obra “set anys“ de la falla Sevilla-Dénia

Millor Actor Principal

Juvenil: José Ricardo Sáiz López en el paper de Marcos en l’obra “L’edat de la ira“ de la falla Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina
Promoció: Ivan Serna Alapont en el paper de Pepin en l’obra “Malaït Sigues“ de la falla Josep Soto Micó-Síndic Mocholí
Principal: Alfred Ferrando en el paper de Vicent en l’obra “Els sopar dels idiotes“ de la falla Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

Millor Actriu Principal

Juvenil: Elisa Ruíz Hernández en el paper de A en l’obra “Swimming pool“ de la falla Rubén Darío-Fra Lluís Colomer
Promoció: Mayte Díaz Huertas en el paper d’Olivia en l’obra “Els amics d’Olivia“ de la falla Barri de Sant Isidre
Principal: Lola Soler Piqueres en el paper de Mari Carmen en l’obra “A voltes amb la vida“ de la falla Rubén Darío-Fra Lluís Colomer

Millor Direcció

Juvenil: José Sáiz Martín en l’obra “L’edat de la ira“ de la falla Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina
Promoció: Toni González Puentes en l’obra “Els amics d’Olivia“ de la falla Barri de Sant Isidre
Principal: Kike Chisbert Cuenca en l’obra “La tendresa“ de la falla Cadis-Dènia

Millor Obra

Categoria Promoció

5é premi: “El mètode Grönholm“ de la falla Tomasos-Carles Cervera
4t premi: “L’escena del crim“ de la falla Duc de Gaeta-Pobla de Farnals
3er premi: “Sorpresa“ de la falla Santa Maria Micaela-Martí l’Humà
2on premi: “L’art d’aparençar“ de la falla Dalt-Sant Tomàs
1er premi: “Els amics d’Olivia“ de la falla Barri de Sant Isidre

Categoria Juvenil

5é premi: “Temptacions“ de la falla Cra. Sant Luís-Dr. Waksman
4t premi: “Burundanga“ de la falla Arquebisbe Olaechea- Sant Marcel-lí
3er premi: “La vie en rose“ de la falla Cadis-Dènia
2on premi: “Swimming pool“ de la falla Rubén Darío-Fra Lluís Colomer
1er premi: “L’edat de la ira“ de la falla Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina

Categoria Principal

5é premi: “7 anys“ de la falla Sevilla-Dènia
4t premi: “El sopar dels idiotes“ de la falla Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina
3er premi: “A voltes amb la vida“ de la falla Rubén Darío- Fra Lluís Colomer
2on premi: “Swimming pool“ de la falla Archiduque Carles-Músico Gomis

1er premi: “La tendresa“ de la falla Cadis-Dènia

¡Enhorabuena!

Fotografías: Armando Romero.