Font: Armando Romero
Compartir

Estos son los premios liberados en la Gala de la Cultura 2020:

XXIV CONCURS JUVENIL DE DECLAMACIÓ EN LLENGUA VALENCIANA

Tercer Premi

Javier Elena Castilla

Falla Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals

Segón Premi

Hugo Navas García

Falla Barri de Sant Isidre

PRIMER PREMI

Sol Prior Estellés

Falla Veneçuela-Agustín Sales

IV CONCURS SENIOR DE DECLAMACIÓ EN LLENGUA VALENCIANA

Tercer Premi

María Salud Benlloch Bolinches

Falla Barri Mont de Pietat

Segón Premi

Isabel Torrijo Latorre

Falla Cedre-Explorador Andrés

PRIMER PREMI

Marta Rodríguez Martínez

Falla Quart Extramurs-Velázquez

XXXIV CONCURS LITERARI D’OBRES DE TEATRE INÈDITES EN LLENGUA VALENCIANA.

Segón Finalista

Un té a Russafa”

Original de Francesc Albert Pastor

Primer Finalista

Ningú és diferent”

Original de Trini Navarro Vidagany

GUANYADOR

El Seminari”

Original de Francesc Albert Pastor

XXXIV CONCURS LITERARI D’APROPÓSITS INÈDITS EN LLENGUA VALENCIANA.

Primer Finalista

Fallerland, quin espectácul”

Original de Joaquim Hernández Marín

GUANYADOR

Caixa sense música”

Original de Susana Gisbert Grifo

IV CONCURS LITERARI D’OBRES DE MICROTEATRE INÈDITS EN LLENGUA VALENCIANA.

Finalista

El dia més important”

Original de Josep Mª Diéguez de Jaureguízar

GUANYADOR

Takeaway Theater”

Original d’Hernán Mir Serrano

XLVI CONCURS DE TEATRE EN LLENGUA VALENCIANA

CATEGORIA JUVENIL

SARAGÜELL AL MILLOR ACTOR ó ACTRIU NOVELL

Alba Casas Sanz

EN EL PAPER DE: Gabriela

DE L’OBRA: “El verí del teatre”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta –Pobla de Farnals

SARAGÚELL al MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT

Rafael Hèrcules Ferraro

EN EL PAPER DE: Sergi

DE L’OBRA: “Blau#15”

DE LA FALLA: Regne de València-Duc de Calàbria

SARAGÜELL A LA MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT

Nuria Adraos González

EN EL PAPER DE: Rose

DE L’OBRA: “El senyor de les mosques”

DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

SARAGÜELL AL MILLOR ACTOR PRINCIPAL

Daniel Sáiz López

EN EL PAPER DE: Pedro

DE L’OBRA: “L’altre costat del llit”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

SARAGÜELL A LA MILLOR ACTRIU PRINCIPAL

Andrea Mir Olba

EN EL PAPER DE: Directora

DE L’OBRA: “El verí del teatre”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta –Pobla de Farnals

SARAGÜELL A LA MILLOR DIRECCIÓ

Paqui Olba Torrent i Hernán Mir Serrano

EN L’0BRA: “El verí del teatre”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta –Pobla de Farnals

Premi al MILLOR MUNTATGE

“El senyor de les mosques”

DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

Premi a la MILLOR OBRA INÈDITA

“Transparent”

de la Falla Barri de Beteró

PREMIS A LA MILLOR OBRA JUVENIL 

CINQUÉ PREMI a la MILLOR OBRA

“Blau#15”

DE LA FALLA: Regne de València-Duc de Calàbria

QUART PREMI a la MILLOR OBRA

“El tractament”

DE LA FALLA: Cádis-Dènia

TERCER PREMI a la MILLOR OBRA

“El senyor de les mosques”

DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

SEGÓN PREMI a la MILLOR OBRA

“L’altre costat del llit”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

PRIMER PREMI a la MILLOR OBRA

“El verí del teatre”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta –Pobla de Farnals

CATEGORIA PROMOCIÓ

SARAGÜELL AL MILLOR ACTOR ó ACTRIU NOVELL

Eva García Masegoso

EN EL PAPER DE: Marlene

DE L’OBRA: “Boeing Boeing”

DE LA FALLA: Andreu Piles Ivars – Salvador Tuset

SARAGÚELL al MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT

Antonio Fagoaga Ballester

EN EL PAPER DE: Marcus Lycus

DE L’OBRA: “Golfus de Roma”

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

SARAGÜELL A LA MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT

Isabel Hernando Cebrián

EN EL PAPER DE: Clara/Candela

DE L’OBRA: “La temptació de viure”

DE LA FALLA: Jerónima Galés-Litograf Pascual Abad

SARAGÜELL AL MILLOR ACTOR PRINCIPAL

Miguel Marco Mesa

EN EL PAPER DE: Pseudolus

DE L’OBRA: “Golfus de Roma”

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

SARAGÜELL A LA MILLOR ACTRIU PRINCIPAL

Inmaculada Guerrero Bolinches

EN EL PAPER DE: La Dona

DE L’OBRA: “Shakespeare, la dona silenciada”

DE LA FALLA: Borrull – Túria

SARAGÜELL A LA MILLOR DIRECCIÓ

Jose Vicente Marco Ramírez

PER L’0BRA: “Golfus de Roma”

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

Premi al MILLOR MUNTATGE

“Campanades de Boda”

DE LA FALLA: Cádis-Retor Femenía-Puerto Rico

Premi a la MILLOR OBRA INÈDITA

OBRA: “Amanita Officinalis”

FALLA: Quart-Palomar

PREMIS A LA MILLOR OBRA PROMOCIÓ

CINQUÉ PREMI a la MILLOR OBRA

“La Temptació de viure”

DE LA FALLA: Jerónima Galés-Litógraf Pascual Abad

QUART PREMI a la MILLOR OBRA

“Amant a sou”

DE LA FALLA: Av. Giorgeta-Roís de Corella

TERCER PREMI a la MILLOR OBRA

“Shakespeare, la dona silenciada”

DE LA FALLA: Borrull – Túria

SEGÓN PREMI a la MILLOR OBRA

“Campanades de Boda”

DE LA FALLA: Cádis-Retor Femenía-Puerto Rico

PRIMER PREMI a la MILLOR OBRA

“Golfus de Roma”

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

CATEGORIA PRINCIPAL

SARAGÜELL AL MILLOR ACTOR ó ACTRIU NOVELL

Raquel Carrasco Redondo

EN EL PAPER DE: Germana James

DE L’OBRA: “El Dubte”

DE LA FALLA: Fra J. Rodriguez-Pintor Cortina

SARAGÚELL AL MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT

Kike Chisbert Cuenca

EN EL PAPER DE: Eduard

DE L’OBRA: “El Consentiment”

DE LA FALLA: Cádis-Dènia

SARAGÜELL A LA MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT

Pilar Zahonero Miralles

EN EL PAPER DE: Ajudant Pardilla

DE L’OBRA: “Henry, retrat d’un fill de puta”

DE LA FALLA: Sevilla-Dènia

SARAGÜELL AL MILLOR ACTOR PRINCIPAL

Joan Céspedes Garrido

EN EL PAPER DE: Actor 1

DE L’OBRA: “La Memória”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gómis

SARAGÜELL A LA MILLOR ACTRIU PRINCIPAL

Yolanda Ros Prats

EN EL PAPER DE: Actriu 1

DE L’OBRA: “La Memória”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gómis

SARAGÜELL A LA MILLOR DIRECCIÓ

Rafael Soler Sherpa

PER L’0BRA: “La Memòria”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gómis

Premi al MILLOR MUNTATGE

“La Memòria”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gómis

PREMIS MILLOR OBRA

CINQUÉ PREMI a la MILLOR OBRA

“El Dubte”

DE LA FALLA: Fra J.Rodríguez-Pintor Cortina

QUART PREMI a la MILLOR OBRA

“El Consentiment”

DE LA FALLA: Cádis-Dènia

TERCER PREMI a la MILLOR OBRA

“Henry, retrat d’un fill de puta”

DE LA FALLA: Sevilla-Dènia

SEGON PREMI a la MILLOR OBRA

“El llarg sopar de Nadal”

DE LA FALLA: Av.Regne de València-Duc de Calàbria

PRIMER PREMI a la MILLOR OBRA

“La Memòria”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gómis

PREMI SARAGÜELL A LA FALLA QUE MÉS SOROLL HA FET A LES XARXES SOCIALS promocionant el Concurs de Teatre Faller

ex aequo”

Falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

Falla Santa María Micaela – Martí l’Humà