Consulta el programa oficial de les Falles 2022

0
190

Des de la delegació de festejos i actes oficials de la Junta Central Fallera s’acaba de donar a conéixer com serà el programa oficial de festejos de les Falles 2022. No obstant, aquest programa inicial es troba a l’espera de ser ratificat per la mateixa Assemblea de presidentes i presidents de falla.

 GENER

  • Divendres 14: 

    21:00 h. – Gala de la Cultura en el Teatre La Plazeta.

  • Diumenge 16: 

    18:00 h. – Gala de la Cultura Infantil en el Teatre La Plazeta.

  • Dissabte 22: 

    19:30 h. – Solemne Exaltació de la Fallera Major de València, Carmen Martín Carbonell, i la seua Cort d’ Honor en el Palau de Congressos. En acabar l’ Exaltació hi haurà un espectacle pirotècnic.

  • Diumenge 23: 

    17:30 h. – Solemne Exaltació de la Fallera Major Infantil de València, Nerea López Maestre, i la seua Cort d’ Honor en el Palau de Congressos.En acabar l’ Exaltació hi haurà un espectacle pirotècnic.

  • Dilluns 31: 

    10:00 a 14:00h. i de 16:00 a 21:00 h. – Recepció dels ninots per a l’Exposició del Ninot en el Museu de les Ciències. *Els ninots hauran d’ajustar-se a les mesures acordades i que venen sent habituals en exercicis anteriors: Infantils: 0,40×0,50×0,75 metres. Majors: 1x1x2,5 metres.

FEBRER

  • Dimarts 1: 

    10:00 a 14:00h. i de 16:00 a 21:00 h. – Recepció dels ninots per a l’Exposició del Ninot en el Museu de les Ciències.*Els ninots hauran d’ajustar-se a les mesures acordades i que venen sent habituals en exercicis anteriors: Infantils: 0,40×0,50×0,75 metres. Majors: 1x1x2,5 metres.

  • Dijous 3: 

    20:00 h. – XIV Gala de la Pirotècnia en el Palau de l’Exposició.

  • Divendres 4: 

    19:00 h. – Inauguració de l’Exposició del Ninot. En acabar, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color .

  • Dissabte 5: 

    De 10:00 a 13:30 h. – Fira del col·leccionisme faller als jardins de JCF.

  • Diumenge 6: 

    18:00 h. – Presentació del Llibre Faller en el Museu de les Ciències.

  • Dissabte 12 MATÍ: 

    09:00 h. – Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major Infantil de València i les Falleres Majors Infantils de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants ab Fulles de Llorer col·lectius infantils per part de la Fallera Major Infantil de València al Palau de l’Exposició.09:15 h. – Sectors: Benicalap /Campanar/ Patraix / Mislata.
    10:30 h. – Sectors: Quatre Carreres / La Creu Coberta/ Algirós.
    11:45 h. – Sectors: Olivereta / Poblats al Sud / Camins al Grau.
    13:00h. – Sectors: Pla del Real – Benimaclet / Jesús / Rascanya.

  • Dissabte 12 VESPRADA: 

    16.15 h. – Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les Falleres Majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants ab Fulles de Llorer col·lectius i individuals per part de la Fallera Major de València al Palau de l’Exposició.16:30 h. – Sector Botànic – La Petxina.
    17:15 h. – Sector Poblats al Sud.
    18:00 h. – Sector La Creu Coberta.
    19:00 h. – Sector Rascanya.
    19:45 h. – Sector La Roqueta – Arrancapins.

  • Diumenge 13 MATÍ: 

    09.00 h. – Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les Falleres Majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants ab Fulles de Llorer col·lectius i individuals per part de la Fallera Major de València al Palau de l’Exposició.09:15 h. – Sector Algirós.
    10:30 h. – Sector Camins al Grau.
    11:30 h. -. Sector Patraix.
    12:15 h. – Sector Benimamet – Burjasot – Beniferri. 13:15 h. – Sector Russafa A – Russafa B.

  • Diumenge 13 VESPRADA: 

    16.15 h. – Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les Falleres Majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants ab Fulles de Llorer col·lectius i individuals per part de la Fallera Major de València al Palau de l’Exposició.16:30 h. – Sector Benicalap – Campanar.
    17:30 h. – Sector Malva-rosa- Cabanyal – Beteró.
    18:15 h. – Sector Olivereta.
    19:00 h. – Sector Mislata.
    19:45 h. – Sector Quatre Carreres.

  • Divendres 18: 

    18.00 h. – Gala Infantil de Junta Central Fallera.Entrega Premis Delegació d’Infantils i Esports en el Palau de l’Exposició.

  • Dissabte 19 MATÍ: 

    09:00 h. – Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major Infantil de València i les Falleres Majors Infantils de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants ab Fulles de Llorer col·lectius infantils per part de la Fallera Major Infantil de València al Palau de l’Exposició.09:15 h.- Sectors: Benimàmet-Burjassot-Beniferri / Botànic- La Petxina /Pla de Remei–Gran Via.
    10:30 h.- Sectors: La Roqueta-Arrancapins / La Seu –Xerea – Mercat / El Carme.
    11:45 h.– Sectors: La Saïdia / Malva-rosa – Cabanyal – Beteró /Pilar – Sant Francesc.
    13:00 h.- Sectors: Quart de Poblet – Xirivella / Canyamelar – Grau – Natzaret / Russafa A i B.

  • Dissabte 19 VESPRADA: 

    16.15 h. – Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les Falleres Majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants ab Fulles de Llorer col·lectius i individuals per part de la Fallera Major de València al Palau de l’Exposició.
    16:30 h. – Sector Quart de Poblet – Xirivella.
    17:15 h. – Sector Pilar-Sant Francesc
    18:00 h.– Sector La Seu – La Xerea – El Mercat.
    18:45 h. –Sector Saïdia.
    19:45 h. – Sector Pla Del Remei – Gran Via.

  • Diumenge 20 MATÍ: 

    09.00 h. – Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les Falleres Majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or i Brillants ab Fulles de Llorer col·lectius i individuals per part de la Fallera Major de València al Palau de l’Exposició.
    09:15 h. – Sector Pla del Real – Benimaclet.
    10:15 h. – Sector Canyamelar – Grau – Natzaret.
    12:00 h. – Sector El Carme.
    13:00 h. – Sector Jesús.

  • Divendres 25: 

    21:00 h. – Gala Fallera en Fira València.

  • Diumenge 27: 

    06:30 h. – Pregària de les Falleres Majors de València i les seues Corts d’Honor a Santa Bàrbara a l’Església de Sant Joan de l’Hospital.
    07:15 h. – “Despertà” Infantil.
    07:30 h. – “Macrodespertà”. Impulsada per la Falla Corona. Finalitzarà a la Plaça del Ajuntament amb un terratrèmol espectacular.A continuació, s’oferirà un desdejuni faller a tots els participants.

    12:00 h. – Entrada de Bandes de Música.
    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
    19:00 h.– “Crida” a les Torres dels Serrans.

    En acabar, efectes de llum i color amb espectacle pirotècnic. .

MARÇ

  • Dimarts 1: 

    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

  • Dimecres 2: 

    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

  • Dijous 3: 

    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

  • Divendres 4: 

    12:00 h. – Visita a la Central de la Policia Local de València de les Falleres Majors de València i les seues Corts d’Honor.
    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

  • Dissabte 5: 

    11:00 h. – Visita de la Fallera Major Infantil de València i la seua Cort d’Honor al Parc de Bombers de la Avinguda de la Plata.
    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
    17:00 h. – Gala de l’Esport de JCF al Teatre La Plazeta.

  • Diumenge 6: 

    10:00 h. Concurs del Cant de l’Estoreta, organitzat per la Falla Plaça de l’Arbre i patrocinat per JCF.
    11:00 h. – Gala Juvenil de JCF al teatre La Plazeta.
    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
    17:30 h. – “Cavalcada del Ninot.Amb el següent itinerari: Eixida de la Glorieta, carrer de la Pau, Sant Vicent, Plaça de l’Ajuntament, Marqués de Sotelo i final al carrer Xàtiva. Tancarà la Cavalcada l’entrada de les primeres peces de la Falla Municipal ‘Protegeix allò que estimes’.

    Al finalitzar hi haurà una “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

  • Dilluns 7: 

    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

  • Dimarts 8: 

    11:00 h. – Visita de la Fallera Major de València i la seua Cort d’Honor al parc de Bombers de l’Avinguda de la Plata per a la celebració de la festivitat del seu patró.
    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

  • Dimecres 9: 

    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

  • Dijous 10: 

    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
    18:00 h. – Homenatge de les Forces Armades a les FFMMV i CCHH.

  • Divendres 11: 

    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

  • Dissabte 12: 

    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
    00:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

  • Diumenge 13: 

    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

  • Dilluns 14: 

    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
    17:00 h. – Cloenda de l’Exposició del Ninot Infantil.
    17:30 h. – Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat Infantil” de 2022.
    17:45 h. – Recollida dels ninots per les comissions fins a les 20:00 h.

  • Dimarts 15: 

    08:00 h. – “Plantà” de totes les fallas infantils.
    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
    17:00 h. – Cloenda de l’Exposició del Ninot.
    17:30 h. – Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat” de 2022
    17:45 h. – Recollida dels ninots per les comissions fins a les 20:00 h.
    00:00 h. – L’Albà de les Falles en tota la ciutat.
    Tradició recuperada en 2016 gràcies a la Falla Na Jornada i a la Junta Central Fallera, amb espectacle pirotècnic a la Plaça del Ajuntament.

  • Dimecres 16: 

    08:00 h. – “Plantà”de totes las falles.
    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
    16:30 h. – Entrega Premis Infantils.
    En la tribuna instal·lada a l’Ajuntamient per al repartiment de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, així com de presentacions infantils, cavalcada del Ninot i llibrets de falla infantils.
    00:00 h. – Castell de focs artificials al Passeig de l’Albereda.

  • Dijous 17: 

    09:30 h. – Entrega de Premis.
    En la tribuna instal·lada a l’Ajuntamient per al repartiment de premis obtinguts per les falles en les diferents seccions, així com dels concursos de carrers il·luminats, presentacions i de llibrets de falla.
    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
    15:30 h. – Ofrena de flors a la Mare de Déu.

OFRENA – RECORREGUT 1

15:30 h.: Russafa B.
16:15 h.: Pla del Reial – Benimaclet. 18:00 h.: Canyamelar – Grao – Natzaret.
19:00 h.: La Xerea.
19:30 h.: Rascanya
21:00 h.: Camins al Grau.
22:30 h.: Russafa A.

OFRENA- RECORREGUT 2

15:30 h.: Mislata.
16:45 h.: La Creu Coberta.
18:00 h.: El Pilar-Sant Francesc. 19:00 h: Patraix.

20:15 h.: La Seu – El Mercat. 20:45 h.: Botànic – La Petxina.
21:45 h.: Quart de Poblet – Xirivella.
22:15 h.: Jesús.
23:30 h.: Cases Regionals.
23:35 h.: Juntes Locals.
23:40 h.: Falla de la Fallera Major Infantil de València, Nerea López Maestre, Falla Enginyer Josep Sirera-Pius IX.
23:45 h.: Comitiva Oficial delegacions de Múrcia, Castelló i Alacant.
23:50 h.: Últimes cinc Falleres Majors Infantils de València.
23:55 h.: Fallera Major Infantil de València, Nerea López Maestre i la seua Cort d’Honor. Acompanyades pels components de JCF i Banda Municipal de València.
01:00 h.: Castell de focs artificials al Passeig de l’Albereda.

  • Divendres 18: 

    10:30 h. – Homenatge al poeta Maximilià Thous, en el seu monument, situat a l’encreuament dels carrers de Sagunt i Maximilià Thous.
    Amb la col·laboració de la Falla Fra Pere Vives – Bilbao – Maximilià Thous.
    12:00 h. – Homenatge al Mestre Serrano, que tindrà lloc en el seu monument a l’Avinguda del Regne de València.
    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
    15:30 h. – Ofrena de flors a la Mare de Déu.

OFRENA – RECORREGUT 1

15:30 h.: Benimamet- Burjassot – Beniferri
17:15 h.: Malvarrosa – Cabanyal – Beteró 18:30 h.: Algirós
19:30 h.: Poblats Al Sud
20:30 h.: QuatreCarreres
22:00 h.: Pla del Remei – Gran Via

OFRENA – RECORREGUT 2

15:30 h.: La Roqueta – Arrancapins
17:00 h.: Olivereta
18:45 h.: La Saïdia
20:15 h.: El Carme
21:00 h.: Benicalap
22:15 h.: Campanar
23:30 h.: Cases Regionals.
00:40 h.: Entitats convidades.
00:50 h.: Falla de la Fallera Major de València, Carmen Martín Carbonell, Falla Poeta Alberola-Totana.
00:55 h.: Comitiva Oficial delegacions de Múrcia, Castelló i Alacant.
01:00h.: Últimes cinc Falleres Majors de València.
01:05 h.: Fallera Major de València, Carmen Martín Carbonell, i la seua Cort d’Honor. Acompanyades pels components de JCF i Banda Municipal de València.
01:30 h.:“NIT DEL FOC” Castell de focs artificials al Passeig de l’Albereda.

  • Dissabte 19: 

    11.00 h. – Ofrena de flors de les Falleres Majors de València i Corts d’Honor davant la imatge del Patriarca al Pont de Sant Josep.
    Amb la col·laboració de la Falla Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero.
    12:00 h. – Missa solemne en honor de Sant Josep a la Seo de València, oficiada per l’Arquebisbe de València, Antonio Cañizares, i oferida per Junta Central Fallera i el Gremi de Fusters. Amb l’assistència de les Falleres Majors de València i les seues Corts d’Honor.
    14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
    18:00 h. -Cavalcada del Foc pel carrer de Colón, des del Carrer de Russafa fins a la Plaça de la Porta la Mar.
    20:00 h. – “Cremà”de les falles infantils.
    20:30 h. – “Cremà” de la falla infantil que haja obtingut el primer premi de la Secció Especial.
    21:00 h. – “Cremà” de la falla infantil de la Plaça de l’Ajuntament.
    22:00 h. – “Cremà” de totes las falles de València.
    22:30 h. – “Cremà” de la falla que haja obtingut el primer premi de la Secció Especial.
    23:00h. – “Cremà”de la falla de la Plaça de l’Ajuntament.