Fallas 2021: Consulta el listado completo de premios

0
28

Premis Secció Especial
Estes són les Falles guanyadores de la Secció Especial 2021:

1r Premi a la Falla 12 Convent de Jerusalem-Matemàtic Marzal (Pere Baenas García / Carlos Corredera Serra)

2n Premi a la Falla 34 Pilar (Pl.) (Paco Torres Josa)

3r Premi a la Falla 22 Exposició-Misser Mascó (David Sánchez Llongo)

4rt Premi a la Falla 197 Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana (Carlos Carsí García)

5é Premi a la Falla 14 Almirant Cadarso-Comte d’Altea (Manuel Algarra Salinas)

6é Premi a la Falla 9 Na Jordana (Mario Gual del Olmo)

7é Premi a la Falla 187 Regne de València-Duc de Calàbria (Sergio Musoles Ros)

8é Premi a la Falla 177 Sueca-Literat Azorín (Vicente Llácer Rodrigo)

9é Premi a la Falla 28 Cuba-Literat Azorín (Vicente M. Martínez Aparici)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 14 Almirall Cadarso – Comte d’Altea (Manolo Algarra Salinas)

2n Premi a la Falla 187 Regne de València-Duc de Calàbria (Sergio Musoles Ros)

3r Premi a la Falla 34 Pilar (Pl.) (Paco Torres Josa)

Premis secció 1ªA
1r Premi a la Falla 84 Gravador Esteve-Ciril Amorós (Paco Giner Artista SL)

2n Premi a la Falla 100 Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel·lí (Salva Bañuls Ferrer)

3r Premi a la Falla 44 Mestre Gozalbo-Comte d’Altea (Manuel Algarra Salinas)

4rt Premi a la Falla 17 Quart-Palomar (Francisco Torres Josa)

5é Premi a la Falla 384 Santa Genoveva Torres-Arquitecte Tolsá (David Sánchez Llongo)

6é Premi a la Falla 242 Ribera-Convent Santa Clara (Carlos Carsí García)

7é Premi a la Falla 149 Comte de Salvatierra-Ciril Amorós (José Ramón Devis Benet)

8é Premi a la Falla 83 Císcar-Borriana (Enrique Iborra (Art En Foc))

9é Premi a la Falla 178 Illes Canàries-Trafalgar (Vicente Herrando Soler)

10é Premi a la Falla 96 Quart Extramurs-Velàzquez (Pau Soler Marchante)

11é Premi a la Falla 6 Llanterna-Na Rovella-Av.Oest (J. Pascual Roda (pasky))

12é Premi a la Falla 291 Jerónima Gales-Litògraf Pascual Abad (Luis Espinosa Olmo)

13é Premi a la Falla 11 Mercé (Pl.) (José Manuel Gramaje Llisteri)

14é Premi a la Falla 89 Sant Vicent-Periodista Azzati (Xavier Herrero Martínez)

15é Premi a la Falla 151 Just Vilar-Mercat del Cabanyal (Artes Plásticas Riberart)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 6 Llanterna-Na Rovella-Av.Oest (J. Pascual Roda (pasky))

2n Premi a la Falla 178 Illes Canàries-Trafalgar (Vicente Herrando Soler)

3r Premi a la Falla 96 Quart Extramurs-Velàzquez (Pau Soler Marchante)

Premis secció 1ªB
1r Premi a la Falla 145 Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals (Vicente Llácer Rodrigo)

2n Premi a la Falla 79 Ferran el Catòlic-Àngel Guimerà (Josué Beitia Cardós)

3r Premi a la Falla 3 Doctor Collado (Pl.) (Alejandro Santaeulalia (santaeulalia Tematización Sl))

4rt Premi a la Falla 129 Ramiro de Maeztu-Els Lleons (Sacabutxart, S.L.)

5é Premi a la Falla 31 Lo Rat Penat (Erik Martínez Moncho)

6é Premi a la Falla 300 Santa Maria Micaela-Martí l’Humà (Pau Soler Marchante)

7é Premi a la Falla 78 Bisbe Amigó-Conca (Arturo Vallés Bea)

8é Premi a la Falla 53 Pintor Segrelles (Pl.) (José Ramón Devis Benet)

9é Premi a la Falla 101 Carrera de Malilla-Enginyer J. Benlloch (Luis Espinosa Olmo)

10é Premi a la Falla 227 Gayano Lluch (Nestor Ruiz Medina)

11é Premi a la Falla 55 Sapadors-Vicent Lleó (Pere Baenas García / Carlos Corredera Serra)

12é Premi a la Falla 112 Malva-Rosa-Antoni Ponz-Cavite (Luis Enguídanos Montoro)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 3 Doctor Collado (Pl.) (Alejandro Santaeulalia (santaeulalia Tematización Sl))

2n Premi a la Falla 31 Lo Rat Penat (Erik Martínez Moncho)

3r Premi a la Falla 79 Ferran el Catòlic-Àngel Guimerà (Josué Beitia Cardós)

Premis secció 2ªA
1r Premi a la Falla 316 Arxiduc Carles-Músic Gomis (Ernesto Cimas Ribera)

2n Premi a la Falla 278 Joaquim Costa-Comte d’Altea (Enrique Iborra (Art En Foc))

3r Premi a la Falla 10 Oest (Francisco Torres Josa)

4rt Premi a la Falla 173 Jesús-Sant Francesc de Borja (Sacabutxart, S.L.)

5é Premi a la Falla 184 Indústria-Sants Just i Pastor (Luis Espinosa Olmo)

6é Premi a la Falla 5 Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero (Carlos Carsí García)

7é Premi a la Falla 65 Serrans-Els Furs (Pl.) (Paco Giner Artista SL)

8é Premi a la Falla 174 Pintor Salvador Abril-Peris i Valero (Sergio Musoles Ros)

9é Premi a la Falla 143 Reina-Pau-Sant Vicent (Latorre y Sanz Artesanos SL)

10é Premi a la Falla 125 Baró de Sant Petrillo-Leonor Jovaní (Arturo Vallés Bea)

11é Premi a la Falla 330 Vicent Sancho Tello-Xile (Ximo Esteve i Mares)

12é Premi a la Falla 111 Burjassot-Pare Carbonell (Fernando López Cabañero)

13é Premi a la Falla 29 Peu de La Creu-En Joan de Vila-Rasa (Alejandro Santaeulalia Tematización)

14é Premi a la Falla 39 Castelló-Sogorb (José Luis Pascual Nebot)

15é Premi a la Falla 181 Barri Beteró (Miguel A. Royo Ferrandis y José María Baixauli)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 278 Joaquim Costa-Comte d’Altea (Enrique Iborra (Art En Foc))

2n Premi a la Falla 316 Arxiduc Carles-Músic Gomis (Ernesto Cimas Ribera)

3r Premi a la Falla 173 Jesús-Sant Francesc de Borja (Sacabutxart, S.L.)

Premis secció 2ªB
1r Premi a la Falla 32 Doctor Serrano-Carles Cervera-Clero (Sergio Musoles Ros)

2n Premi a la Falla 310 Doctor Gil i Morte-Doctor Vila i Barberà (Nestor Ruiz Medina)

3r Premi a la Falla 289 Isabel la Catòlica-Ciril Amorós (Iván Martínez Vello)

4rt Premi a la Falla 276 Carrera de Malilla-Illa Cabrera (Rafael Martínez Reig)

5é Premi a la Falla 274 Tenda (Pl.) (Luis Espinosa Olmos)

6é Premi a la Falla 358 Andreu Piles Ivars-Salvador Tuset (Mario Cardells Solves)

7é Premi a la Falla 23 Tomasos-Carles Cervera (Luis Espinosa Olmo)

8é Premi a la Falla 114 Carrera de Sant Lluís-Doctor Waksman (Víctor Navarro Granero)

9é Premi a la Falla 27 Càdis-Els Centelles (Manuel José Blanco Climent)

10é Premi a la Falla 350 Tribunal de les Aigües (Rafael Martínez Reig)

11é Premi a la Falla 366 Santiago Rusiñol-Comte de Lumiares (Luis Espinosa Olmo)

12é Premi a la Falla 103 València-Teodor Llorente (Ximo Esteve i Mares)

13é Premi a la Falla 284 Ceramista Ros-Josep Maria Mortes Lerma (Fernando Marzo Dasi)

14é Premi a la Falla 15 Bosseria-Tossal (Enrique Iborra (Art En Foc))

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 32 Doctor Serrano-Carles Cervera-Clero (Sergio Musoles Ros)

2n Premi a la Falla 289 Isabel la Catòlica-Ciril Amorós (Iván Martínez Vello)

3r Premi a la Falla 274 Tenda (Pl.) (Luis Espinosa Olmos)

Premis secció 3ªA
1r Premi a la Falla 217 Espartero-Músic Plasència (Javier Álvarez-Sala Salinas)

2n Premi a la Falla 375 Albereda-França (Iván Martínez Velló)

3r Premi a la Falla 317 Camí Nou de Picanya-Nicolau Primitiu (Enrique Cardells Martínez)

4rt Premi a la Falla 192 Ramiro de Maeztu-Humanista Furió (SacabutxART, S.L.)

5é Premi a la Falla 231 Poeta Alberola-Totana (Ernesto Cimas Ribera)

6é Premi a la Falla 61 Marqués de Montortal-Josep Esteve (Manolo Martínez Reig)

7é Premi a la Falla 279 Maties Perello-Lluís de Santangel (Fernando López Cabañero)

8é Premi a la Falla 94 Mercat de Montolivet (Pl.) (Josué Beitia Cardós)

9é Premi a la Falla 62 Mossén Sorell-Corona (Manolo Martín Huguet amb disseny d´Estudio Yinsen)

10é Premi a la Falla 169 Major-Moraira-Natzaret (José Ramón Devis Benet)

11é Premi a la Falla 183 Illes Canàries-Dama d’Elx (José Manuel Gramaje Llisteri)

12é Premi a la Falla 140 Sant Josep de la Muntanya-Terol (Paco Giner Artista SL)

13é Premi a la Falla 43 Marqués de Montortal-Berní i Català (Daniel Barea Ortiz)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 231 Poeta Alberola-Totana (Ernesto Cimas Ribera)

2n Premi a la Falla 375 Albereda-França (Iván Martínez Velló)

3r Premi a la Falla 62 Mossén Sorell-Corona (Manolo Martín Huguet amb disseny d´Estudio Yinsen)

Premis secció 3ªB
1r Premi a la Falla 54 Joaquim Costa-Borriana (Manuel Algarra Salinas)

2n Premi a la Falla 161 Regne de València-Ciscar (Pau Soler Marchante)

3r Premi a la Falla 325 Mestre Rodrigo-General Avilés (Manuel Martínez Reig)

4rt Premi a la Falla 235 Barri de La Llum (Fernando Marzo Dasi)

5é Premi a la Falla 49 Barraca-Espadà (Luis Espinosa Olmo)

6é Premi a la Falla 109 Sant Rafael-Anton Martín (José Lorenzo Santana Riquelme)

7é Premi a la Falla 179 Ferros-Joan Baptista Perales (Mauricio Moreira Santos)

8é Premi a la Falla 348 Càdis-Retor Femenia-Puerto Rico (La Comissió)

9é Premi a la Falla 267 Marià Benlliure-Séquia de Tormos (Sergio Lis Abril)

10é Premi a la Falla 59 Ares d’Alpont-Castell de Pop (Rafa Cheli Collado)

11é Premi a la Falla 122 Cervantes-Pare Jofré (José Luis Pascual Nebot)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 283 Jacint Benavente-Regina Na Germana (Joaquín Martí Fernández)

2n Premi a la Falla 377 Avda.França-Alfred Toràn i Olmos (Carlos Herrero Muria)

3r Premi a la Falla 135 Avinguda Burjassot-Joaquim Ballester (Latorre y Sanz Artesanos SL)

Premis secció 3ªB
1r Premi a la Falla 54 Joaquim Costa-Borriana (Manuel Algarra Salinas)

2n Premi a la Falla 161 Regne de València-Ciscar (Pau Soler Marchante)

3r Premi a la Falla 325 Mestre Rodrigo-General Avilés (Manuel Martínez Reig)

4rt Premi a la Falla 235 Barri de La Llum (Fernando Marzo Dasi)

5é Premi a la Falla 49 Barraca-Espadà (Luis Espinosa Olmo)

6é Premi a la Falla 109 Sant Rafael-Anton Martín (José Lorenzo Santana Riquelme)

7é Premi a la Falla 179 Ferros-Joan Baptista Perales (Mauricio Moreira Santos)

8é Premi a la Falla 348 Càdis-Retor Femenia-Puerto Rico (La Comissió)

9é Premi a la Falla 267 Marià Benlliure-Séquia de Tormos (Sergio Lis Abril)

10é Premi a la Falla 59 Ares d’Alpont-Castell de Pop (Rafa Cheli Collado)

11é Premi a la Falla 122 Cervantes-Pare Jofré (José Luis Pascual Nebot)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 283 Jacint Benavente-Regina Na Germana (Joaquín Martí Fernández)

2n Premi a la Falla 377 Avda.França-Alfred Toràn i Olmos (Carlos Herrero Muria)

3r Premi a la Falla 135 Avinguda Burjassot-Joaquim Ballester (Latorre y Sanz Artesanos SL)

Premis secció 3ªC
1r Premi a la Falla 41 Cuba-Puerto Rico (SacabutxART, S.L.)

2n Premi a la Falla 254 Pare Santonja-Cardenal Benlloch (Lázaro Chuecos Sánchez)

3r Premi a la Falla 144 Progrés-Teatre de la Marina (Francisco Gonzalvo Martín)

4rt Premi a la Falla 110 Lope de Vega (Pl.) (Álvaro Guija Moreno)

5é Premi a la Falla 260 Barri de Sant Isidre (Vicente Herrando Soler)

6é Premi a la Falla 102 Félix Pizcueta-Ciril Amorós (Fernando Llopis Torres)

7é Premi a la Falla 67 Lluís Lamarca-Velàzquez (Juane Cortells / Apliquem3D)

8é Premi a la Falla 118 Acàcies-Picaio (Xavier Herrero Martínez)

9é Premi a la Falla 308 Mercat de Castella (Luis Espinosa Olmo)

10é Premi a la Falla 288 Periodista Gil Sumbiela-Assutzena (Fernando Marzo Dasi)

11é Premi a la Falla 331 Marqués de Solferit (José Miguel Gassent)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 41 Cuba-Puerto Rico (SacabutxART, S.L.)

2n Premi a la Falla 67 Lluís Lamarca-Velàzquez (Juane Cortells / Apliquem3D)

3r Premi a la Falla 118 Acàcies-Picaio (Xavier Herrero Martínez)

Premis secció 4ªA
1r Premi a la Falla 47 Alberic-Heroi Romeu (Jesús Liñana Ferrando)

2n Premi a la Falla 147 Mare de Déu de Lepanto (Pl.) (Lorenzo Fandos Ayoro)

3r Premi a la Falla 158 Albacete-Marvà (Arturo Vallés Bea)

4rt Premi a la Falla 170 Regne de València-Sant Valer (Joaquín Martí Fernández)

5é Premi a la Falla 332 Poeta Llorente (Luis Espinosa Olmo)

6é Premi a la Falla 146 Tres Forques-Conca-Pérez Galdós (Víctor Navarro Granero)

7é Premi a la Falla 228 Arquitecte Alfaro-Francesc Cubells (José Ramón Espuig Escrivá)

8é Premi a la Falla 218 Ausiàs Marc-Na Rovella (Luis Herrero Gargallo)

9é Premi a la Falla 201 Palleter-Erudit Orellana (Juan Jesús García Pérez)

10é Premi a la Falla 380 Pintor Maella-França-Menorca (Juan Carlos Donet García)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 170 Regne de València-Sant Valer (Joaquín Martí Fernández)

2n Premi a la Falla 47 Alberic-Heroi Romeu (Jesús Liñana Ferrando)

3r Premi a la Falla 88 Bailén-Xàtiva (Ignacio Ferrando Tamarit)

Premis secció 4ªB
1r Premi a la Falla 24 Càdis-Literat Azorín (Sacabutxart, S.L.)

2n Premi a la Falla 45 Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbà (Mario Cardells Solves)

3r Premi a la Falla 155 Barraca-Església del Rosari (Lorenzo Fandos Ayoro)

4rt Premi a la Falla 152 Sant Vicent Màrtir-Pianista Ampar Iturbi (José Jarauta Navajas)

5é Premi a la Falla 226 Doctor Joan Josep Dómine-Port (Vicente Albert García)

6é Premi a la Falla 199 Veneçuela-Agustí Sales (Rafael Martínez Reig)

7é Premi a la Falla 113 República Argentina-Doctor Pallarés Iranzo (Enric Andrés Alandí)

8é Premi a la Falla 123 L’Alguer-Enginyer Rafael Janini (Miguel Banaclocha Rausell)

9é Premi a la Falla 171 Ramon de Rocafull-Comte d’Alaquàs (José Ramón Espuig Escrivá)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 24 Càdis-Literat Azorín (Sacabutxart, S.L.)

2n Premi a la Falla 320 L’Equador-Alcalde Gurrea (Francisco Mesado Poveda)

3r Premi a la Falla 45 Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbà (Mario Cardells Solves)

Premis secció 4ªC
1r Premi a la Falla 19 Sant Bult (Pl.) (Enrique Iborra (Art En Foc))

2n Premi a la Falla 324 Poeta García Lorca-Oltà (Rafael Martínez Reig)

3r Premi a la Falla 126 Pintor Salvador Abril-Pere III El Gran (Vicente J. García Pastor)

4rt Premi a la Falla 250 Càdis-Dènia (Rafa Cheli Collado)

5é Premi a la Falla 225 Rosari-Calabuig (Pl.) (Rafael Martínez Reig)

6é Premi a la Falla 247 Lleons-Poeta Mas i Ros (Fernando García Ribas)

7é Premi a la Falla 265 Riu Segura-Forn d’Alcedo (Pedro Espadero Colmenar)

8é Premi a la Falla 75 Sagunt-Sant Guillem (Arturo Vallés Bea)

9é Premi a la Falla 259 Oltà-Juan Ramón Jiménez (Víctor Hugo Giner Blasco)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 324 Poeta García Lorca-Oltà (Rafael Martínez Reig)

2n Premi a la Falla 126 Pintor Salvador Abril-Pere III El Gran (Vicente J. García Pastor)

3r Premi a la Falla 247 Lleons-Poeta Mas i Ros (Fernando García Ribas)

Premis secció 5ªA
1r Premi a la Falla 164 Pérez Galdós-Calixt III (Vicente Albert García)

2n Premi a la Falla 205 Nort-Doctor Zamenhoff (Manuel A. Guitarte Bulls)

3r Premi a la Falla 121 Lluís Cano (Pl.) (Gotes de Foc, C.B.)

4rt Premi a la Falla 7 Borrull-Túria (Jordi Palanca Marques)

5é Premi a la Falla 353 Alcàsser-Iàtova (Enrique Cardells Martínez)

6é Premi a la Falla 115 Frederic Mistral-Murta (José Antonio Marco Gómez)

7é Premi a la Falla 138 Pare Viñas-Agustín Lara (Miguel Banaclocha Rausell)

8é Premi a la Falla 26 Ciutat de l’Artista Faller (Francisco Mesado Poveda)

9é Premi a la Falla 176 Campanar-Hipòlit Rovira (Daniel Barea Ortiz)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 7 Borrull-Túria (Jordi Palanca Marques)

2n Premi a la Falla 80 Ripalda-Beneficència-Sant Ramon (Rafael Martínez Reig)

3r Premi a la Falla 205 Nort-Doctor Zamenhoff (Manuel A. Guitarte Bulls)

Premis secció 5ªB
1r Premi a la Falla 294 Jacint Labaila-Manuel Simó (Arturo Vallés Bea)

2n Premi a la Falla 336 Serra Martés-Miguel Servet (Enric Andrés Alandí)

3r Premi a la Falla 223 Benicadell-Sant Roc (Carlos Herranz Martínez)

4rt Premi a la Falla 57 Pelai-Matemàtic Marzal (José Fco. Gómez Fonseca)

5é Premi a la Falla 2 Mercat de Russafa (Iván Martínez Velló)

6é Premi a la Falla 154 Sant Vicent-Marvà (Vicente Albert García)

7é Premi a la Falla 185 Poeta Altet-Benicarló (José Antonio Marco Gómez)

8é Premi a la Falla 58 Sevilla-Dénia (Rafael Martínez Reig)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 336 Serra Martés-Miguel Servet (Enric Andrés Alandí)

2n Premi a la Falla 294 Jacint Labaila-Manuel Simó (Arturo Vallés Bea)

3r Premi a la Falla 57 Pelai-Matemàtic Marzal (José Fco. Gómez Fonseca)

Premis secció 5ªC
1r Premi a la Falla 292 Mestre Arambul Sanz-Campanar (Latorre y Sanz Artesanos SL)

2n Premi a la Falla 309 Negret (Pl.) (Manolo Martínez Reig)

3r Premi a la Falla 189 Giorgeta-Roís de Corella (Luis Enguídanos Montoro)

4rt Premi a la Falla 215 Baró de Patraix-Conca (Luis Herrero Gargallo)

5é Premi a la Falla 136 Felip Bellver-Mare Ràfols (José Jarauta Navajas)

6é Premi a la Falla 166 Santa Cruz de Tenerife (Lorenzo Fandos Ayoro)

7é Premi a la Falla 141 Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina (Xavier Herrero Martínez)

8é Premi a la Falla 360 Ruben Darío-Fra Lluís Colomer (Rodrigo Núñez López)

9é Premi a la Falla 281 Ministre Luis Mayans-Argenter Suárez (José Ramón Espuig Escrivá)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 292 Mestre Arambul Sanz-Campanar (Latorre y Sanz Artesanos SL)

2n Premi a la Falla 319 Sant Vicent de Paül-Dip. Clara Campoamor (Enrique Gisbert Mir)

3r Premi a la Falla 318 Tarongers-Universitat Politècnica (Jaume Chornet Roig i Leonardo Gómez Haro)

Premis secció 6ªA
1r Premi a la Falla 20 Salamanca-Comte d’Altea (Luis Enguídanos Montoro)

2n Premi a la Falla 230 Mossen Josep Cuenca-Pinedo (Manuel José Blanco Climent)

3r Premi a la Falla 127 Doctor Sanchis Bergón-Túria (Jordi Palanca Marques)

4rt Premi a la Falla 130 Patraix (Pl.) (Vicente Chaveli Llinares)

5é Premi a la Falla 97 Séneca-Iecla (Gotes de Foc, C.B.)

6é Premi a la Falla 105 Poeta Asins-Alegret-Puçol (Víctor Hugo Giner Blasco)

7é Premi a la Falla 251 Carrera de Sant Lluís-Rafael Albiñana (Pedro Espadero Colmenar)

8é Premi a la Falla 304 Isaac Peral-Méndez Núñez (Daniel Barea Ortiz)

9é Premi a la Falla 131 Iecla-Cardenal Benlloch (José Jarauta Navajas)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 230 Mossen Josep Cuenca-Pinedo (Manuel José Blanco Climent)

2n Premi a la Falla 127 Doctor Sanchis Bergón-Túria (Jordi Palanca Marques)

3r Premi a la Falla 20 Salamanca-Comte d’Altea (Luis Enguídanos Montoro)

Premis secció 6ªB
1r Premi a la Falla 240 Mestre Bellver-Marià Ribera (Sacabutxart, S.L.)

2n Premi a la Falla 50 Corretgeria-Bany dels Pavesos (Manolo Martínez Reig)

3r Premi a la Falla 275 Pouet (Pl.) (Lorenzo Santana Riquelme)

4rt Premi a la Falla 392 Blas Gámez – Ángel Villena (Francisco José Sierra Alarcón)

5é Premi a la Falla 48 Creu i Mislata (Agustín Torralba Soto)

6é Premi a la Falla 70 Vidal de Canyelles-Sánchez Coello (Fernando Martínez Hernández)

7é Premi a la Falla 364 Pius XII-Jaume Roig (Artes Plásticas Pepo SL)

8é Premi a la Falla 359 Enginyer Josep Sirera-Pío IX (Francisco José Cuadros Martínez y David Zahonero)

9é Premi a la Falla 312 Sèneca-Poeta Mas i Ros (Paco Giner Artista SL)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 374 Pere Cabanes-Joan XXIII (Apliquem3D)

2n Premi a la Falla 69 Sant Josep Pignatelli-Doctor Peset Aleixandre (Fernando Marzo Dasi)

3r Premi a la Falla 240 Mestre Bellver-Marià Ribera (Sacabutxart, S.L.)

Premis secció 6ªC
1r Premi a la Falla 167 En Plom-Guillem de Castro (Óscar García Cuesta)

2n Premi a la Falla 150 Doctor Manuel Candela-Av.Port (Olivares y Valencia)

3r Premi a la Falla 207 Mestre Lope-Josep Carsí (Miguel A. López Montserrat)

4rt Premi a la Falla 344 Polo i Peyrolon-Ciutat de Mula (José Fco. Gómez Fonseca)

5é Premi a la Falla 159 Doctor Manuel Candela-Beatriu Tortosa (José Bartolomé Moreno)

6é Premi a la Falla 148 Alfons el Magnànim-Nau-Bonaire (Gotes de Foc, C.B.)

7é Premi a la Falla 357 Moreria (Pl.) (M.ª Teresa Meliá Santamaria)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 167 En Plom-Guillem de Castro (Óscar García Cuesta)

2n Premi a la Falla 150 Doctor Manuel Candela-Av.Port (Olivares y Valencia)

3r Premi a la Falla 148 Alfons el Magnànim-Nau-Bonaire (Gotes de Foc, C.B.)

Premis secció 7ªA
1r Premi a la Falla 257 Músic Espí-Gravador Fabregat (Manuel Martínez Reig)

2n Premi a la Falla 72 Joaquim Navarro-Carrícola (Xaume Torrent Arenas)

3r Premi a la Falla 209 Sant Antoni (Javier Álvarez-Sala Salinas)

4rt Premi a la Falla 264 Lepanto-En Joan d’Àustria (Francisco Ribes López)

5é Premi a la Falla 327 Pintor Pasqual Capuz-Fontanars (Federico Molinero)

6é Premi a la Falla 339 Blanqueries (Juan Jesús García Pérez)

7é Premi a la Falla 287 Riu Bidasoa-Comte de Torrefiel (Cristian García Carrasco)

8é Premi a la Falla 212 Arts i Oficis-Actor Llorens (José Antonio Marco Gómez)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 257 Músic Espí-Gravador Fabregat (Manuel Martínez Reig)

2n Premi a la Falla 72 Joaquim Navarro-Carrícola (Xaume Torrent Arenas)

3r Premi a la Falla 385 Vicent Castell Maíques (Pl.) (Francisco José Cuadros Martínez y David Zahonero)

Premis secció 7ªB
1r Premi a la Falla 117 Daroca-Pare Viñas (Vicente Albert García)

2n Premi a la Falla 389 Manuel Melià i Fuster-María Fernanda D’Ocón (Javier Rico Catalán)

3r Premi a la Falla 66 Arbre (Pl.) (José Manuel Gramaje Llisteri)

4rt Premi a la Falla 241 Pare Alegre-Enric Navarro (Víctor Navarro Granero)

5é Premi a la Falla 246 Josep Soto Micó-Síndic Mocholí (Francisco José Cuadros Martínez y David Zahonero)

6é Premi a la Falla 233 Av. de la Plata-La Senyera (Javier Capella Claramonte)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 117 Daroca-Pare Viñas (Vicente Albert García)

2n Premi a la Falla 371 Josep Maria Bayarri-Los Isidros (José Luis Pérez Ballester)

3r Premi a la Falla 66 Arbre (Pl.) (José Manuel Gramaje Llisteri)

Premis secció 7ªC
1r Premi a la Falla 362 Luz Casanova-Pare Espasa (Vicente Albert García)

2n Premi a la Falla 193 Manuel Arnau-La Creu Coberta (Mauricio Moreira Santos)

3r Premi a la Falla 208 Escalante-Marina (Pedro Espadero Colmenar)

4rt Premi a la Falla 18 Sant Miquel-Vicent Iborra (Pl.) (Jorge Navarro Doñate)

5é Premi a la Falla 286 Pere María Orts i Bosch (Pl.) (Manuel A. Guitarte Bulls)

6é Premi a la Falla 13 Actor Mora-Constitució (Marisa Falcó y Paco Pellicer)

7é Premi a la Falla 8 Murillo-Palomar (Adrián Forner García)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 362 Luz Casanova-Pare Espasa (Vicente Albert García)

2n Premi a la Falla 338 Embarcador-Historiador Beti (Vicente J. García Pastor)

3r Premi a la Falla 13 Actor Mora-Constitució (Marisa Falcó y Paco Pellicer)

Premis secció 8ªA
1r Premi a la Falla 46 Baix-Mesó de Morella (Francisco Mesado Poveda)

2n Premi a la Falla 234 Escalante-Empar Guillén (Jorge Navarro Doñate)

3r Premi a la Falla 134 Vil·lanova de Castelló-Horticultor Galán (La Comissió)

4rt Premi a la Falla 370 Llorers-Arquitecte Lucini (Fernando Martínez Hernández)

5é Premi a la Falla 237 Senent Ibañez-Massarojos (Olivares y Valencia)

6é Premi a la Falla 200 Carcaixent-Compromís de Casp (Lorenzo Santana Riquelme)

7é Premi a la Falla 92 En Sendra-Coll (Pl.) (M.ª Teresa Meliá Santamaria)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 234 Escalante-Empar Guillén (Jorge Navarro Doñate)

2n Premi a la Falla 46 Baix-Mesó de Morella (Francisco Mesado Poveda)

3r Premi a la Falla 191 Pare Domènech-Pius XII (Manuel A. Guitarte Bulls)

Premis secció 8ªB
1r Premi a la Falla 383 L’Horta Sud-La Costera (Gotes de Foc, C.B.)

2n Premi a la Falla 196 Guillem Sorolla-Recaredo (Arte Efimero, S.L.)

3r Premi a la Falla 271 Mossén Milà (Pl.) (José Jarauta Navajas)

4rt Premi a la Falla 290 Cases de Bàrcena (Francisco Ribes López)

5é Premi a la Falla 172 Perez Galdos-Jesús-Mestre Sosa (Xavi Bonilla Silvestre)

6é Premi a la Falla 36 Guillem de Castro-Triador (Celso Sierra Barberá)

7é Premi a la Falla 381 Sirena-Delfins (Miguel Ángel Sandemetrio Valverde)

8é Premi a la Falla 387 Jesús Morante i Borràs-Caminot (La Punta) (Ricard Balanzá Martínez)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 383 L’Horta Sud-La Costera (Gotes de Foc, C.B.)

2n Premi a la Falla 4 Portal de la Valldigna-Salines (Vicente Espeleta García)

3r Premi a la Falla 273 Regne de València-Mestre Serrano (Pedro Espadero Colmenar)

Premis secció 8ªC
1r Premi a la Falla 297 Hernández Lázaro-Vall de la Ballestera (Isidro Martínez Aparicio «Isidro Ventiscas»)

2n Premi a la Falla 280 Doctor Berenguer Ferrer (Pl.) (Oscar García Filgueira)

3r Premi a la Falla 368 Hort de Sant Valer-La Plata (Vicente Chaveli Llinares)

4rt Premi a la Falla 91 Pintor Domingo-Guillem de Castro (Francisco Ribes López)

5é Premi a la Falla 347 Pare Lluís Navarro-Remunta (La Comissió)

6é Premi a la Falla 243 Màlaga-Doctor Montoro (David Sánchez Llongo)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 52 Misser Rabassa-Poeta Maragall (Juan Ruiz Recio)

2n Premi a la Falla 365 Alfara del Patriarca-Periodista Gil Sumbiela (José Vicente Vendrell Catala)

3r Premi a la Falla 91 Pintor Domingo-Guillem de Castro (Francisco Ribes López)

Premis Falles Experimentals 2021
1r Premi a la Falla 211 Lepanto-Guillem de Castro (Anna Ruiz Sospredra)

2n Premi a la Falla 311 Castielfabib-Marqués de Sant Joan (Alejandro Martínez del Rio)

3r Premi a la Falla 318 Tarongers-Universitat Politècnica (Jaume Chornet Roig i Leonardo Gómez Haro)

4rt Premi a la Falla 302 Xiva-Francisco de Llano (Giovanni Nardin)

5é Premi a la Falla 21 Borrull-Socors (La Comissió)

6é Premi a la Falla 52 Misser Rabassa-Poeta Maragall (Juan Ruiz Recio)

7é Premi a la Falla 119 Burjassot-Carretera de Paterna (Jorge Mas Martí)

8é Premi a la Falla 387 Jesús Morante i Borràs-Caminot (La Punta) (Ricard Balanzá Martínez)

9é Premi a la Falla 236 Jesús (Pl.) (Juan Jesús García Pérez)

10é Premi a la Falla 305 Universitat Vella-Patriarca (Pl.) (Vicente J. García Pastor)

Premis Caliu Falles 2021

1r Premi a la Falla 21 Borrull-Socors (La Comissió)

2n Premi a la Falla 31 Lo Rat Penat (Erik Martínez Moncho)

3r Premi a la Falla 108 Pintor Stolz-Burgos (Jorge Navarro Doñate)

4rt Premi a la Falla 52 Misser Rabassa-Poeta Maragall (Juan Ruiz Recio)

5é Premi a la Falla 126 Pintor Salvador Abril-Pere III El Gran (Vicente J. García Pastor)