SHARE

La secció de Primera B sempre ha estat molt disputada, on s’han plantat monuments de molt nivell que perfectament podien estar competint en Primera A. L’artista més llauretjat ha sigut Vicent Llàcer amb sis triomfs, mentre que amb cinc triomfs hi ha un empat entre Bisbe Amigó-Cuenca i Duc de Gaeta en aquesta disputa per veure quina és la falla amb més premis en aquesta secció.

Qui ho aconseguirà aquest any?

Ací us deixem el llistat de les falles guanyadores de la secció de bronze des de 1942 fins 2019:

1942    Císcar-Conde Altea – José Mª Más Marí
1943    Angeles-Maldonado-Monjas Servitas – Salvador Rubio Puchades
1944    Salamanca-Conde Altea – José Mª Más Marí
1945    Angeles-Maldonado-Monjas Servitas – Salvador Rubio Puchades
1946    Convento Jerusalén-Matemático Marzal – Carmelo Castellano Ibañez
1947    Juan Llorens-Calixto III – Vicente Ballester Marco
1948    Felix Pizcueta-Cirilo Amorós – Vicente Marín Ros
1949    Poeta Querol-Salvá – Modesto González Latorre
1950    S. Vicente-Padre Jofré – Hermanos Fontelles
1951    Barraca-Justo Vilar – Hermanos Fontelles
1952    Poeta Querol-Salvá – Hermanos Fontelles
1953    Felix Pizcueta-Cirilo Amorós – Vicente Tortosa Biosca
1954    Mosen Sorell-Corona – Manuel Giménez Monfort
1955    Almirante Cadarso-Conde Altea – Hermanos Fontelles
1956    Almirante Cadarso-Conde Altea – Modesto González Latorre
1957    Pilar – Pascual Gimeno Torrijos
1958    Jesús-S. Francisco de Borja – Vicente Tortosa Biosca
1959    Pie de la Cruz-Juan de Vilarrasa – Julián Puche Ferrandis
1960    Puerto-Eduardo Boscá – Juan Roig Arnal
1961    Serranos-Pza. Fueros – Vicente Pallardó Latorre
1962    Visitación-Orihuela – Vicente Domingo Timoner
1963    Sant Bult – Vicente Martínez Lázaro
1964    Juan Llorens-Calixto III – Manuel Giménez Monfort
1965    Juan de Aguiló-Gaspar Aguilar – Hermanos Sánchez
1966    Gloria-Felicidad-Tremolar – Víctor López Jover
1967    Salvador-Trinitarios – Vicente Martínez Lázaro
1968    Sueca-Literato Azorín – Manuel Giménez Monfort
1969    Trinitat-Alboraia – Hermanos Ferrer Jorge
1970    Serranos-Pza. Fueros – Vicente Tortosa Biosca
1971    Obispo Amigó-Cuenca – Juan Roig Arnal
1972    Burjassot-Carretera de Paterna – Miguel Santaeulalia Núñez
1973    Trinitat-Alboraia – Federico Contreras Cardo
1974    Trinitat-Alboraia – Federico Contreras Cardo
1975    Castellon-Segorbe-General Sanmartín – José Sales Pla
1976    Obispo Amigó-Cuenca – Julián Puche Ferrandis
1977    Obispo Amigó-Cuenca – Julián Puche Ferrandis
1978    Ribera-Convento Sta. Clara – Mario Lleonart Herrero
1979    Pintor Segrelles – Francisco Tomás Grau
1980    Espartero-Ramón y Cajal    Julián Puche Ferrandis
1981    Reino de Valencia-S. Valero – Mario Lleonart Pla
1982    Espartero-Ramón y Cajal – Miguel Santaeulalia Núñez
1983    Espartero-Ramón y Cajal – Miguel Santaeulalia Núñez
1984    Oeste – Miguel Esteban Villanueva
1985    Oeste – Miguel Esteban Villanueva
1986    Islas Canarias-Dama de Elche – Andres Martorell Segovia
1987    Obispo Amigó-Cuenca – José Vicente Andrés Sánchez
1988    Obispo Amigó-Cuenca – José Vicente Andrés Sánchez
1989    Islas Canarias-Dama de Elche – Pascual Calleja Albelda
1990    Mercado Central – La comisión
1991    Bilbao-Maximiliano Thous – Luis Herrero Gargallo
1992    Luis Oliag-Mariola-Granada – Lorenzo Fandos Ayoro
1993    Burjassot-Padre Carbonell – Joaquín Esteve Mares
1994    Conserva-Berenguer Mallol – José Latorre / Gabriel Sanz
1995    Poeta Asins-Alegret-Puzol – Vicente Agulleiro Aguilella
1996    Malvarrosa-A. Ponz-Cavite – José Puche Hernández
1997    Conserva-Berenguer Mallol – José Pascual Ibañez
1998    Zapadores-Vicente Lleó – Emilio Miralles Ferrero
1999    Duque de Gaeta-Puebla de Farnals – José Vicente Andrés Sánchez
2000    Conserva-Berenguer Mallol – Francisco Mesado Poveda
2001    Císcar-Burriana – Juan Miguel Delegido Cabrito
2002    Barraca-Espadán – Alejandro Santaeulalia Serrán
2003    Trinitat-Alboraia – Antonio Fornés Quijano
2004    Sta. María Micaela-Martín el Humano – Guillermo Rojas Vera
2005    Sta. María Micaela-Martín el Humano – Xavier Herrero Martínez
2006    Lo Rat Penat – José Giménez Baños
2007    Ramiro de Maeztu-Leones – Alejandro Santaeulalia Serrán
2008    Maestro Gozalbo-Conde Altea – Vicente Llácer Rodrigo
2009    Maestro Gozalbo-Conde Altea – Vicente Llácer Rodrigo
2010    Maestro Gozalbo-Conde Altea – Vicente Llácer Rodrigo
2011    Arzobispo Olaechea-S. Marcelino – Luis Herrero Gargallo
2012    Sta. María Micaela-Martín el Humano – Francisco Giner Nüñez
2013    Jesús-S. Francisco de Borja – Francisco Giner Núñez
2014    Ceramista Ros-José Mª Mortes Lerma – Sergio Fandos Nájera
2015    Duque de Gaeta-Puebla de Farnals – Carlos Carsí García
2016    Jesús-S. Francisco de Borja – Sergio Musoles Ros
2017    Duque de Gaeta-Puebla de Farnals – Vicente Llácer Rodrigo
2018    Duque de Gaeta-Puebla de Farnals – Vicente Llácer Rodrigo
2019    Duque de Gaeta-Puebla de Farnals – Vicente Llácer Rodrigo