Així serà l’Ofrena 2023| Mateix horari i diferent recorregut

0
248

Queden pocs mesos per a tornar a viure un dels actes més emotius de les falles: la Ofrena 2023. I sens dubte un dels moments més especials, és conèixer com serà el mantell que lluirà la Verge dels Desemparats. Mantell format pels rams que les diferents falleres van depositant al seu pas per la Plaça de la Verge.

Enguany la principal novetat és la volta al recorregut tradicional. Enguany l’Ofrena tornarà a transcórrer pels carrers de la Pau i de Sant Vicent. 

 Ofrena 2023

DIVENDRES 17 DE MARÇ

CARRER LA PAZ

15.30 h.: Malva-rosa – Cabanyal – Beteró

16.45 h.: Algirós.

17.45 h.: Poblats Al Sud.

19.00 h.: Quatre Carreres.

20.30 h.: Pla del Remei – Gran Vaig veuréa.

21.45 h.: Benimamet- Burjassot– Beniferri.

CARRER SANT VICENT

15.30 h.: Olivereta.

17.15 h.: Zaidia.

18.45 h.: El Carmen.

19:30h.: Benicalap.

20.45 h.: Campanar.

21.45 h.: La Roqueta – Arrancapins.

23:30h.: Cases Regionals.

23.35 h.: Juntes Locals.

23.40 h.: Falla de la Fallera Major Infantil de València, Paula Nieto Medina, Falla Azcárraga Fernando el Catélico.

23.45 h.: Comitiva Oficial delegacions de Burgos, Múrcia, Castellón i Alacant

23.50 h.: Óltimas cinc Falleres Majors Infantils de València.

23.55 h.: Fallera Major Infantil de València, Paula Nieto Medina i la seua Cort d’Honor. Acompañadas pels components de JCF i Banda Municipal de València.

Ofrena a la Verge dels Desemparats en les Falles 2021. / AYTO

DISSABTE 18 DE MARÇ

CARRER LA PAZ

15.30 h.: Pla del Reial – Benimaclet.

17:15h.: Canyamelar – Grau – Natzaret.

18:15h.: La Xerea.

18.45 h.: Rascanya.

20:15h.: Camins al Grau.

22.00 h.: Russafa A.

23.00 h.: Russafa B.

CARRER SANT VICENT

15.30 h.: La Creu Coberta.

16:45h.: El Pilar-Sant Francesc.

17:45h: Patraix.

19.00 h.: La Seu – El Mercat.

19:30h.: Botànic – La Petxina.

20.30 h.: Quart de Poblet –Xirivella.

22.00 h.: Jesús.

23:15h.: Mislata.

00.30 h.: Cases Regionals.

00:40h.: Entitats convidades

00.50 h.: Falla de la Fallera Major de València, Laura Mengó Hernández, Falla Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana.

00.55 h.: Comitiva Oficial delegacions de Burgos, Múrcia, Castellón i Alacant.

1.00 h.: Óltimas cinc Falleres Majors de València.

1.05 h.Fallera Major de València, Laura Mengó Hernández i la seua Cort d’Honor. Acompañadas pels components de JCF i Banda Municipal de València.