Aquests són els premis XLVII del concurs de pesebres de la JCF 2021-2022

0
48

La Junta Central Fallera ha presentat qui són els pesebres guanyadors dels premis del XLVII 2021-2022, organitzat per la delegació d’Infantils:

CATEGORIA TRADICIONAL A:

1r FALLA Núm. 048 CREU I MISLATA
2n FALLA Núm. 184 INDÚSTRIA – SANTOS JUSTO I PASTOR
3r FALLA Núm. 368 HORT DE SANT VALERO – LA PLATA
4t FALLA Núm. 112 MALVA-ROSA – ANTONIO PONZ-CAVITE

CATEGORIA LLIURE DISSENY A:

1r FALLA Núm. 9 NA JORDANA
2n FALLA Núm. 154 SANT VICENT – MARVÀ
3r FALLA Núm. 310 GIL I MORTE – VILA BARBERÀ
4t FALLA Núm. 144 PROGRÉS – TEATRE LA MARINA

CATEGORIA TRADICIONAL B:

1r FALLA Núm. 145 DUC DE GAETA – LA POBLA DE FARNALS
2n FALLA Núm. 22 EXPOSICIÓ – MISSER MASCÓ
3° FALLA Núm. 10 AVINGUDA DE L’OEST
4° FALLA Núm. 316 ARXIDUC CARLES – MÚSIC GOMIS
5° FALLA Núm. 354 MARQUÉS DE LOZOYA – POETA CERVERA GRIFOL
6° FALLA Núm. 170 REGNE DE VALÈNCIA – AV SANT VALERO
7° FALLA Núm. 177 SUECA – LITERAT AZORÍN
8° FALLA Núm. 117 DAROCA – PARE VIÑAS
9° FALLA Núm. 320 AV. EQUADOR – ALCALDE GURREA
10° FALLA Núm. 70 VIDAL DE CANELLES – SÁNCHEZ COELLO
11° FALLA Núm. 08 MURILLO – PALOMAR
12° FALLA Núm. 61 MARQUÉS DE MONTORTAL – JOSÉ ESTEVE
13° FALLA Núm. 380 PINTOR MAELLA – AV. FRANÇA – MENORCA
14° FALLA Núm. 28 CUBA – LITERAT AZORÍN
15° FALLA Núm. 221 LLIBERTAT – TEODOR LLORENTE

CATEGORIA LLIURE DISSENY B:

1° FALLA Núm. 161 REGNE DE VALÈNCIA – CÍSCAR
2° FALLA Núm. 300 SANTA MARIA MICAELA – MARTÍ L’HUMÀ
3° FALLA Núm. 128 MAESTRO VALLS – MARÍ ALBESA
4° FALLA Núm. 366 SANTIAGO RUSIÑOL – CONDE LUMIARES
5° FALLA Núm. 349 SANTOS JUSTO I PASTOR – SERRERIA
6° FALLA Núm. 81 GOYA – BRASIL
7° FALLA Núm. 313 POBLE, PLAÇA DEL – SANT ROC (CARPESA)
8° FALLA Núm. 27 CÀDIS – ELS CENTELLES
9° FALLA Núm. 107 BILBAO – MAXIMILIÀ THOUS
10° FALLA Núm. 29 PEU DE LA CREU-ST. JOAN DE VILLARRASA
11° FALLA Núm. 180 PLAÇA D’ESPANYA-GRAN VIA RAMON I CAJAL – P.BENEDITO
12é FALLA Núm. 7 BORRULL – TÚRIA
13é FALLA Núm. 50 CORRETGERIA – BANY DELS PAVESOS
14é FALLA Núm. 23 TOMASOS – CARLOS CERVERA
15é FALLA Núm. 32 DOCTOR SERRANO – CARLOS CERVERA – CLERO
16é FALLA Núm. 55 SAPADORS – VICENT LLEÓ
17é FALLA Núm. 152 SANT VICENT MÀRTIR – PIANISTA A. ITURBI
18é FALLA Núm. 127 DR. SANCHÍS BERGON – TÚRIA
19é FALLA Núm. 371 JOSEP MARIA BAYARRI -ELS ISIDROS
20é FALLA Núm. 229 ANTONIO MOLLE – GREGORIO GEA
21é FALLA Núm. 285 RODRÍGUEZ DE CEPEDA – L. PALMIREÑO
22é FALLA Núm. 281 MINISTRE LLUÍS MAYANS-PLATERO SUÁREZ
23é FALLA Núm. 31 LO RAT PENAT
24é FALLA Núm. 342 AV. VALLADOLID – ENGINYER VTE. PICHÓ