Font: Junta Local Fallera de Sagunt
SHARE

El passat 19 de desembre es van fer públics els guanyadors d’alguns dels concursos que celebra la delegació de Cultura de Federació Junta Fallera de Sagunt, en aquest cas els de fotografia en totes les seues categories, dibuix infantil i postal nadalenca.

L’acte va estar presidit per les falleres majors de Federació, Aitana González i Sandra Ordiñaga, acompanyades pel president executiu Jaime Gil i el vicepresident general, Paco Giménez. A més va comptar amb la presència de la regidora de festes i cultura popular Asun Moll, representants de totes les comissions que formen Federació així com nombrós públic que va abarrotar l’Auditori del Centre Cívic de Port de Sagunt.

Els premiats van ser els següents:

Dibujo infantil:

  • Categoria A:
    • 3er premi: Candela Martínez Gómez (AC Falla Plaza Rodrigo)
    • 2º premi: Sofía Yuste Diego (AC Falla El Palleter)
    • 1er premi: Olivia Hernández Martínez (AC Falla Plaza Rodrigo).
  • Categoria B:
    • 3er premi: Vega López Vila (AC Falla El Palleter)
    • 2º premi: Luca Alarcón Ávila (AC Falla Plaza Rodrigo)
    • 1er premi: José Luis García Vila (AC Falla El Palleter)
  • Categoria C:
    • 3er premi: Alfredo Ferrer García (AC Falla Dr. Palos)
    • 2º premi: María Navio Martínez (AC Falla Plaza Rodrigo)
    • 1er premi: Marc Gil Lara (AC Falla Plaza del Sol)

Postal nadalenca

  • Categoria A:
    • 3er premi: Abril Sánchez Jordán (AC Falla Plaza Ibérica)
    • 2º premi: Laia Sánchez Carrascosa (AC Falla Luis Cendoya)
    • 1er premi: Julia Palanca Benito (AC Falla La Marina)
  • Categoria B:
    • 3er premi: Inés Moya Sánchez (AC Falla Plaza del Sol)
    • 2º premi: José Luis García Vila (AC Falla El Palleter)
    • 1er premi: Eric Gil Lara (AC Falla Plaza del Sol)
  • Categoria C:
    • 3er premi: Lola Clavel Maíz (AC Falla Plaza Ibérica)
    • 2º premi: Daniela Villarroya Torres (AC Falla El Mocador)
    • 1er premi: Carla Villarroya Torres (AC Falla El Mocador)

Fotografia

  • Color:
    • 3er premi: “Mon de colors” de Bernardino López Gil (AC Falla El Palleter)
    • 2º premi: “Amor fogós” de David Gimeno Ferrandis (AC Falla Eduardo Merello)
    • 1er premi: “Jardí de Seda” de Noelia Marchán Comeche (AC Falla Santa Anna)
  • Blanc i negre:
    • 3er premi: “Complicitat” de Belén Soriano Mérida (AC Falla Eduardo Merello)
    • 2º premi: “Tendresa i complicitat” de Diego Segovia Pastor (AC Falla La Victoria).
    • 1er premi: “Complicitats inexplicables” de Laura Sánchez Mínguez (AC Falla El Mercat)
  • Série:
    • 3er premi: “Terratrèmol final” de Laura Sánchez Mínguez (AC Falla El Mercat)
    • 2º premi: “Com mostrar records” de Juan Martínez Martínez (AC Falla El Tabalet)
    • 1er premi: “Mirades d’un ninot” de Marta Vedriel Cañaveras (AC Falla La Palmereta)

Per a finalitzar l’acte, les Falleres Majors de Federació Junta Fallera de Sagunt van fer lliurament als representants de totes les comissions de la postal nadalenca oficial, en aquest cas, la triada de les guanyadores de les 3 categories va ser la de la categoria B, realitzada per Marc Gil Lara de l’AC Falla Plaza del Sol.