Fotografía: Armando Romero
SHARE

El XXIV Concurs de Teatre Faller Infantil en Llengua Valenciana ja té candidats als Premis Saragüell 2017 que es sabran al gener.

Els vam conèixer en la gala celebrada en La Rambleta diumenge passat 11 de desembre, on Carlos Ara i Celia Soler, tots dos de la Falla Quart – Palomar i guanyadors del Premi Saragüell 2016 a l’actor i actriu novell respectivament, van ser els encarregats de presentar i nomenar a cadascun dels xiquets, comissions i directors que es disputaran este premi enguany, el reconeixement als millors del Teatre Faller Infantil.

Al sentir els seus noms i sense cap por, com és normal en estos xicotets grans actors, van pujar a l’escenari de La Rambleta on els esperava Clara Parejo, Fallera Major Infantil 2017 i la seua Cort d’Honor per a donar-los l’enhorabona. Esta nominació ja és un reconeixement l’excel·lent labor i l’esforç que realitzen les comissions, i que fan que este concurs cresca edició després d’edició.

No serà fins al pròxim 15 de gener en el Teatre Principal quan coneguem als grans guanyadors d’este XXIV Concurs de Teatre Faller Infantil en Llengua Valenciana.

Nominats del XXIV Concurs de Teatre Faller Infantil en Llengua Valenciana

NOMINATS A MILLOR ACTOR NOVELL:

  • Mateo Mirasol Salvador, en el paper de gos Joanot, de l’obra “El tresor de Marcel·la” de la falla Nort-Dr. Zamenhoff.
  • Jorge Ruiz Forner, en el paper de Gran, de l’obra “El país dels papiroflèxics” de la falla Camí de Barcelona-Travessera i Camí de Montcada.
  • Luis García Vaquero, en el paper d’Hermes, en l’obra “Menuts déus!” De la falla Duc de Gaeta-Pobla de Farnals.

NOMINADES A MILLOR ACTRIU NOVELL:

  • Carla Marco Casañ, en el paper de Piluca, en l’obra “El país dels papiroflèxics” de la falla Camí de Barcelona-Travessera i Camí de Montcada.
  • Aurora Marí Siurana, en el paper d’Aurora, en l’obra “Atra de princeses” de la falla Santa María Micaela-Martí l’Humà.
  • Andrea Gil Romero, en el paper de María en l’obra “El país dels papiroflèxics”, de la falla Camí de Barcelona-Travessera i Camí de Montcada.

NOMINADES A MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT:

  • Raquel Gramaje Delgado, en el paper de Marieta de l’obra “Il·lusions” de la falla Vol·lanova de Castelló-Hoprticultor Galán.
  • Paula Guillem Llorca, en el paper de Malévola de l’obra “Tini, una bruixeta especial” de la falla Quart Extramurs-Velázquez.
  • Marta López Sandalinas, en el paper de boo de l’obra “La porta dels somnis” de la falla Fra J. Rodriguez-Pintor Cortina.

NOMINATS A MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT:

  • Guillermo Agües Martí, en el paper de Tio Horripilus de l’obra “Tini, una bruixeta especial” de la falla Quart Extramurs-Velazquez.
  • Iker Pascual Vinat, en el paper de George Cronus de l’obra “Tot és un tic-tac” de la falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel·lí.
  • Andoni Soriano Vidal, en el paper de Dionis de l’obra “Menuts Déus!” de la falla Duc de Gaeta-Pobla de Farnals.

NOMINADES A MILLOR ACTRIU PRINCIPAL:

  • Judith Collado Carbonell en el paper de Actriu 4 de l’obra “Volguts pares” de la falla Barri Beteró.
  • Lucía Navarro Atienza, en el paper de Coquette de l’obra Tot en un tic-tac de la falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel·lí.
  • Irene Mir Olba, en el paper de Melpomene de l’obra “Menuts Déus!” de la falla Duc de Gaeta-Pobla de Farnals.

NOMINATS A MILLOR ACTOR PRINCIPAL:

  • Aarón Macías Martín, en el paper de Denis de l’obra “Tot en un tic-tac” de la falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel·lí.
  • Juan Macías Mena, en el paper de Mike de l’obra “La porta dels somnis” de la falla Fra J. Rodriguez-Pintor Cortina.
  • Hugo Garde Yepes, en el paper de Jack en l’obra “El circ de Jack” de la falla Santa Genoveva Torres-Arquitecte Tolsà-Alfahuir.

NOMINATS A MILLOR DIRECCIÓ:

  • Maribel Puchol Marchuet, en l’obra “Atra de princeses” de la falla Santa Maria Micaela-Martí l’Humà.
  • Rafael Collado, en l’obra “Volguts pares” de la falla Barri Beteró.
  • Hernán Mir i Paqui Olba, en l’obra “Menuts Déus!” de la falla Duc de Gaeta-Pobla de Farnals.

NOMINATS A MILLOR OBRA INÈDITA:

Obra: “Tot en un tic-tac” de la falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel·lí
Obra: “Atra de princeses” de la falla Santa Maria Micaela-Martí l’Humà.
Obra: “Menuts Déus!” de la falla Duc de Gaeta-Pobla de Farnals.

NOMINATS A MILLOR MUNTATGE:

Obra: “Terranova” de la falla La Eliana-Cid.
Obra: “Menuts Déus!” de la falla Duc de Gaeta-Pobla de Farnals.
Obra: “Tini, una bruixeta especial” de la falla Quart Extramurs-Velazquez.

NOMINATS A MILLOR OBRA:

Obra: “Tini, una bruixeta especial” de la falla Quart Extramurs-Velazquez.
Obra: “Atra de princeses” de la falla Santa Maria Micaela-Martí l’Humà.
Obra: “Tot en un tic-tac” de la falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel·lí.
Obra: “Menuts dÉUS!” de la falla Duc de Gaeta-Pobla de Farnals.
Obra “Volguts Pares” de la falla Barri Beteró.