Programa de festes per a les Falles 2020 de juliol

0
143
{"effects_tried":0,"photos_added":0,"origin":"unknown","total_effects_actions":0,"remix_data":[],"tools_used":{"tilt_shift":0,"resize":0,"adjust":0,"curves":0,"motion":0,"perspective":0,"clone":0,"crop":0,"enhance":0,"selection":0,"free_crop":0,"flip_rotate":0,"shape_crop":0,"stretch":0},"total_draw_actions":0,"total_editor_actions":{"border":0,"frame":0,"mask":0,"lensflare":0,"clipart":0,"text":0,"square_fit":0,"shape_mask":0,"callout":0},"source_sid":"102955E5-E04F-467A-99D6-FAB75053338E_1579779255093","total_editor_time":2,"total_draw_time":0,"effects_applied":0,"uid":"102955E5-E04F-467A-99D6-FAB75053338E_1579779227985","total_effects_time":0,"brushes_used":0,"height":3000,"layers_used":0,"width":4000,"subsource":"done_button"}

A falta de ser aprobat per l’assemblea de presidents, aquest será el programa d’actes de les falles 2020 de juliol

DIVENDRES 10 14:.00 h. Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.

DISSABTE 11 14.00 h. Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.

DIUMENGE 12 14.00 h. Mascletà en la plaça de l’Ajuntament. 18.00 h. Homenatge de les Forces Armades.

DILLUNS 13 14.00 h. Mascletà en la plaça de l’Ajuntament 19.30 h. Cavalcada del Patrimoni organitzada per l’Ajuntament de València. Itinerari des de la Llotja a María Cristina i plaça de l’Ajuntament. 00.00 h. Mascletà de colors en la plaça de l’Ajuntament

DIMARTS 14 14.00 h. Mascletà en la plaça de l’Ajuntament 17.00 h. Clausura de l’Exposició del Ninot Infantil 17.30 h. Lectura del veredicte popular i proclamació del Ninot Indultat Infantil de 2020. 17.45 h. Recollida dels ninots per les comissions fins a les 20.00 h.

DIMECRES 15 09.00 h. Plantà de totes les falles infantils 14.00 h. Mascletà en la plaça de l’Ajuntament. 17.00 h. Clausura de l’Exposició del Ninot. 17.30 h. Lectura del veredicte popular i proclamació del Ninot Indultat de 2020. 17.45 h. Recollida dels ninots per les comissions fins a les 20.00 h. 00.00 h. L’Albà dels Falles en tota la ciutat, amb espectacle pirotècnic en la plaça de l’Ajuntament.

DIJOUS 16 08.00 h. Plantà de totes les falles 14.00 h. Mascletà en la Plaça de l’Ajuntament 16.30 h. Lliurament de premis infantils. En la tribuna instal·lada davant l’Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, així com de presentacions infantils, Cavalcada del Ninot i llibrets de falla infantils. 00.00 h. Castillo de focs artificials en el passeig de l’Albereda.

DIVENDRES 17 09.00 h. Lliurament de premis. En la tribuna instal·lada davant l’Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles en les diferents seccions, així com pels concursos de carrers il·luminats, presentacions comissiones i de llibret de falla.

A les 14.00 h. Mascletà en la plaça de l’Ajuntament  

OFRENA – CARRER DE LA PAU 15:30 h. Pla del Remei-Gran Via

16:45 h. Benimàmet- Burjassot – Beniferri

18:30 h. Malvarrosa-Cabanyal – Beteró

19:45 h. Algiros 20:45 h. Poblats de Sur

22:15 h. Quatre Carreres  

OFRENA – CARREE SANT VICENT

15:30 h. La Roqueta-Arrancapins

17:00 h. Olivereta

18:45 h. La Saïdia

20:15 h. El Carme

21:00 h. Campanar

22:00 h. Benicalap

23:15 h. Casas Regionales

23:25 h. Juntas Locales

23:35 h. Falla Ramiro de Maetzu-Leones.

23:40 h. Comitiva oficial.

23:50 h. Fallera Major Infantil de València i la seua cort d’honor.

01:00 h: Castell de focs artificials en el passeig de l’Alameda.

DISSABTE 18 10.30 h. Homenatge al poeta Maximiliano Thous en el monument situat en l’encreuament dels carrers de Sagunt i Maximiliano Thous. Amb la col·laboració de la falla Fra Pedro Vives-Bilbao-Maximiliano Thous. 12.00 h. Homenatge al mestre Serrano en el seu monument de l’avinguda del Regne de València. 14.00 h. Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.

OFRENA – CARRER DE LA PAU

15:30 h. Russafa A

16:30 h. Russafa B

17:15 h. Pla del Real-Benimaclet

19:00 h. Canyamelar-Grao-Nazaret

20:00 h. La Xerea

20:30 h. Rascanya

22:00 h. Camins al Grau

OFRENA – CARRER SANT VICENT

15:30 h. Jesús

16:45 h. Mislata

18:00 h. La Creu Coberta

19:15 h. El Pilar-Sant Francesc

20:15 h: Patraix

21:30 h. La Seu-El Mercat

22:00 h. Botànic-La Pechina

23:00 h. Quart de Poblet-Chirivella

00:30 h. Casas Regionales

00:40 h. Entidades Invitadas

00:50 h. Falla Albacete-Marvá

00:55 h. Comitiva oficial.

01:00 h. Fallera Major de València i la seua cort d’honor

01:30 h. Nit del Fòc. Castell de focs artificials en el passeig de l’Alameda.

DIUMENGE 19 11.00 h. En el pont de San José, ofrena de flors davant la imatge del Patriarca. Amb la col·laboració de la falla Doctor Olóriz.

12.00 h. Missa solemne en honor de San José en la Catedral de València, oficiada per l’arquebisbe de València, Antonio Cañizares, oferida per Junta Central Fallera i el Gremi de Fusters, amb l’assistència de les Falleres Majors de València i les seues corts d’honor.

14.00 h. Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.

19.00 h. Cavalcada del Foc. Carrer Colón, des del carrer Ruzafa fins la Porta la Mar.

22.00 h. Cremà de les falles infantils.

22.30 h. Cremà de la falla infantil que haja obtingut el primer premi de la secció Especial.

23.00 h. Cremà de la falla infantil de la plaça de l’Ajuntament.

00.00 h. Cremà de totes les falles de València.

00.30 h. Cremà de la falla que haja obtingut el primer premi de la secció Especial.

01.00 h. Cremà de la falla de la Plaça de l’Ajuntament.