SHARE

L’Hemicicle de l’Ajuntament de València ha acollit, un any més, la Gala de l’Artista Faller.

Els artistes que van aconseguir alçar-se amb el primer premi, en cada una de les categories, han arreplegat esta vesprada el banderí acreditatiu dels seus èxits.
Les Falleres Majors de València, Raquel Alario i Clara Mª Parell, han sigut les encarregades d’entregar els reconeixements als artistes.

Enhorabona i a per les Falles 2018!

Primers Premis Falles 2017

Estes van ser les falles guanyadores dels primers premis de secció en les falles 2017:

Premis Infantils

Especial
Falla Convent de Jerusalem – Matemàtic Marzal
Artista: José Gallego Gallego

1a
Falla Ceramista Ros – Josep María Mortes Lerma
Artista: Pedro M. Rodríguez Marín

2a
Falla Arxiduc Carles – Músic Gomis
Artista: Vicente Gomar Vidal

3a
Falla Lo Rat Penat
Artista : Ángel Navarro Requena

4a
Falla Albereda – Av. de França
Artista: Gregorio Acebedo García

5a
Falla Albacete – Marvà
Artista: Miriam García Sandemetrio

6a
Falla Marqués de Montortal – Josep Esteve
Artista: Mario Pérez Sánchez

7a
Falla Espartero – Músic Plasència
Artista: Carlos Herrero Muria

8a
Falla Doctor Marañón – Mestre Palau
Artista: Ángel Navarro Requena

9a
Falla Puebla de Valverde – II República Espanyola
Artista: Sevior & Priol Arts

10a
Falla Joaquim Costa – Burriana
Artista: David Ojeda Amorós

11a
Falla Pelai – Matemàtic Marzal
Artista: Francisco Gisbert Picó

12a
Falla Blanqueries
Artista: Jose Luis Ceballos – Francisco Sanabria

13a
Falla Poeta Asins – Alegret – Puçol
Artista: José Vicente Zurita Abad

14a
Falla Plaça del Negret
Artista: Salvador Ferris Cerveró

15a
Falla Mare de Déu de la Fontsanta
Artista: José Vicente Zurita Abad

16a
Falla Corretgeria – Bany dels Pavesos
Artista: Manuel Martínez Reig

17a
Falla Portal de la Valldigna – Salines
Artista: Vicente Espeleta García

18a
Falla Escalante – Empar Guillén
Artista: Samuel Martínez López – María Esteban Fornes

Experimental
Falla Tarongers – Universitat Politècnica
Artista: Pedro M. Cabezos – Jaume Chornet – Leonardo Gómez

Premis Majors

Especial
Falla Monestir de Poblet – Aparicio Albiñana
Artista: Julio Monterrubio

1a A
Falla Gravador Esteve – Cirilo Amorós
Artista: Vicente Llácer Rodrigo

1a B
Falla Duc de Gaeta – Pobla de Farnals
Artista: Vicente Llácer Rodrigo

2a A
Falla Baró de Sant Petrillo – Enric Navarro
Artista : Arturo Vallés Bea

2a B
Falla Arxiduc Carles – Músic Gomis
Artista: Ernesto Cimas

3a A
Falla Illes Canàries – Dama d’Elx
Artista: Pasky Roda Falles SL

3a B
Falla Regne de València-Císcar
Artista: Carlos Carsí García

4a A
Falla Plaça Lope de Vega
Artista: José Jarauta Navajas

4a B
Falla Costa i Borrás – Agustina d’Aragó
Artista: David Sánchez Longo

4a C
Falla Sagunt – Sant Antoni – Pare Urbà
Artista: Carlos Carsí García

5a A
Falla Cadis – Literat Azorín
Artista: Francisco Borja Ripollés

5a B
Falla Mercat de Russafa
Artista: Art en Foc

5a C
Falla Mendizàbal
Artista: Francisco Mesado Poveda

6a A
Falla Sant Antoni
Artista: Emilio Miralles Ferrero

6a B
Falla Plaça de l’Arbre
Artista: Apliquem3D

6a C
Falla Daroca – Pare Vinyes
Artista: Carlos Carsí

7a A
Falla Luz Casanova – Pare Espasa
Artista: Vicente Albert García

7a B
Falla Borrull – Túria
Artista: La Comisión

7a C
Falla Mossen Milá
Artista: José Jarauta Navajas

Experimental
Falla Lepanto – Guillem de Castro
Artista: Anna Ruiz Sospedra