Font: Armando Romero
SHARE

Estos són els guardons lliurats a la Gala de la Cultura Infantil d’enguany:

XXXVII CONCURS INFANTIL DE TEATRE EN LLENGUA VALENCIANA

SARAGÜELL MILLOR ACTOR MENUT
Pau Rodriguez Muñoz
EN EL PAPER DE : Esteban
DE L’OBRA: “ I tú qué pintes?”
DE LA FALLA: Duc de Gaeta- Pobla de Farnals

SARAGÜELL MILLOR ACTRIU MENUDA
Adriana Balaguer Delgado
EN EL PAPER DE : Agnes
DE L’OBRA: “La princesa que volia ser Príncep”
DE LA FALLA: Vilanova de Castelló-Horticultor Galán

SARAGÜELL MILLOR ACTOR NOVELL
Joan García Úbeda
EN EL PAPER DE : Joel
DE L’OBRA: “ I tú qué pintes?”
DE LA FALLA: Duc de Gaeta- Pobla de Farnals

SARAGÜELL MILLOR ACTRIU NOVELL
Laura Lucía García Vaquero
EN EL PAPER DE : Margarita
DE L’OBRA: “ I tú qué pintes?”
DE LA FALLA: Duc de Gaeta- Pobla de Farnals

SARAGÜELL MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT
Mateo Mirasol Salvador
EN EL PAPER DE : Merlí
DE L’OBRA: “Una història diferent”
DE LA FALLA: Nord-Dr. Zamenhoff

SARAGÜELL MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT
Neus Gurrea Villarreal
EN EL PAPER DE : Maria Agustina
DE L’OBRA: “I tú qué pintes?”
DE LA FALLA: Duc de Gaeta- Pobla de Farnals

SARAGÜELL MILLOR ACTOR PRINCIPAL
Iker Pascual Vinat
EN EL PAPER DE : James Filby
DE L’OBRA: “L’Atifell”
DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

SARAGÜELL MILLOR ACTRIU PRINCIPAL
Paula Saiz Chisbert
EN EL PAPER DE : A4
DE L’OBRA: “Volguts Pares”
DE LA FALLA: Josep Soto Micó-Síndic Mocholí

SARAGÜELL MILLOR DIRECCIÓ
Paqui Olba i Hernán Mir
DE L’OBRA: “I tú qué pintes?”
DE LA FALLA: Duc de Gaeta- Pobla de Farnals

PREMI AL MILLOR MUNTATGE
A L’OBRA: “I tú qué pintes?”
DE LA FALLA: Duc de Gaeta- Pobla de Farnals

PREMI A LA MILLOR OBRA INÉDITA
A L’OBRA: “I tú qué pintes?”
DE LA FALLA: Duc de Gaeta- Pobla de Farnals

PREMIS A LA MILLOR OBRA:

QUINT PREMI A L’OBRA: “Una història diferent”
DE LA FALLA: Nord-Dr. Zamenhoff

CUART PREMI A L’OBRA: “Volguts Pares”
DE LA FALLA: Josep Soto Micó-Síndic Mocholí

TERCER PREMI A L’OBRA: “Benvinguts a Vila Albelló”
DE LA FALLA: Sta. Genoveva Torres.Arquitecte Tolsá

SEGON PREMI A L’OBRA: “L’Atifell”
DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

PRIMER PREMI A L’OBRA: “I tú qué pintes?”
DE LA FALLA: Duc de Gaeta- Pobla de Farnals

XXXIV CONCURS LITERARI D’OBRES DE TEATRE INFANTIL INÈDITES EN LLENGUA VALENCIANA

Primer Finalista
“L’Atifell”
Original de Vicente López Torres

GUANYADOR
“I tu què pintes?”
Original d’Hernán Mir Serrano

XXXIV CONCURS LITERARI D’APROPÒSITS INFANTILS INÈDITS EN LLENGUA VALENCIANA

Segon Finalista
“La filla del rei tribal”
Original de NO TÈ TRELLAT

Primer Finalista
“El mag de foc”
Original de Vicente López Torres

GUANYADOR
“L’Horari Faller”
Original de Marcos E. Soriano Soriano

LVIII CONCURS INFANTIL DE DECLAMACIO EN LLENGUA VALENCIANA – Junta Central Fallera 2020

PREMI EXTRAORDINÀRI
Luna Soria Vera
de la falla Veneçuela-Agustí Sales.

CATEGORIA A
Primer Premi
Ainhoa Buades Villalobos, de la falla Barri de Sant Isidre

Segon Premi
Martina Ruipérez Navarro, de la falla Barri de Sant Isidre

Tercer Premi
Joan García Úbeda, de la falla Duc de Gaeta- Pobla de Farnals

CATEGORIA B
Primer Premi
Ana Terrero Gandía, de la falla L’Eliana-Cid

Segon Premi
Carla Vidal Navarro, de la falla Veneçuela-Agustín Sales

Tercer Premi
Carla Estornell de la Viña, de la falla Trinitat-Alboraia

CATEGORIA C
Primer Premi
Sergi Pérez Díaz, de la falla Barri de Sant Isidre

Segon Premi
Claudia Sapena Latorre, de la falla Veneçuela-Agustín Sales,

Tercer Premi
Nora Ruiz Montalt, de la falla Ribera-Convent de Santa Clara