Ubicacions i horaris Preseleccions a FFMMV i Corts d’Honor 2022

0
116

Les falles del 2021 estan molt a la vora però les del 2022 comencen a calfar motors amb la preselecció de les màximes representants falleres per a l’exercici de l’any que ve. El mes vinent es coneixeran les dones i xiquetes que representaran les festes josefinas del 2022.

Aquestes són les ubicacions i els horaris del procés de Preseleccions a Falleres Majors i Corts d’Honor 2021

En enguany, la primera fase del procés de preseleccions tindran lloc els dies 10, 11 i 12 de setembre.

Els espais on es realitzaran són els següents: Sala Canal, La **Plazeta i Embull 2.

Els horaris que s’han fixat són els següents:

Divendres 10 de setembre: de 21.00 a 00.00.
Dissabte 11 de setembre: d’11.00 a 14.00, de 17.00 a 20.00 i de 21.00 a 00.00.
Diumenge 12 de setembre: d’11.00 a 14.00, de 17.00 a 20.00 i de 21.00 a 00.00.
Aquest és el sorteig que la delegació de Secretaria ha realitzat on s’indica la ubicació i l’horari de cada sector.

L’horari s’ha realitzat mitjançant sorteig i la sala s’ha adjudicat sobre la base de la mobilitat dels sectors.

Els sectors que realitzaran la preselecció en La Plazeta són:
Rascanya: Divendres 10 de 21.00 a 00.00
Zaidia: Dissabte 11 d’11.00 a 14.00
Benicalap: Dissabte 11 de 21.00 a 00.00
Campanar: Diumenge 12 d’11.00 a 14.00
Benimamet – Burjassot – Beniferri: Diumenge 12 de 17.00 a 20.00

Els sectors que realitzaran la preselecció a la Sala Canal són:

Quart de Poblet – Xirivella: Divendres 10 de 21.00 a 00.00
Ruzafa B: Divendres 10 de 21.00 a 00.00
Jesús: Dissabte 11 d’11.00 a 14.00
La Creu Coberta: Dissabte 11 d’11.00 a 14.00
Quatre Carreres: Dissabte 11 de 17.00 a 20.00
Roqueta – Arrancapins: Dissabte 11 de 17.00 a 20.00
El Pilar – Sant Francesc: Dissabte 11 de 21.00 a 00.00
Patraix: Dissabte 11 de 21.00 a 00.00
Mislata: Diumenge 12 d’11.00 a 14.00
Ruzafa A: Diumenge 12 d’11.00 a 14.00
Botànic – La Petxina: Diumenge 12 de 17.00 a 20.00
Poblats al Sud: Diumenge 12 de 17.00 a 20.00
Olivereta: Diumenge 12 de 21.00 a 00.00
Pla del Remei – Gran Via: Diumenge 12 de 21.00 a 00.00

Els sectors que realitzaran la preselecció en Embull 2 són:

Algirós: Divendres 10 de 21.00 a 00.00
Malva-rosa – Cabanyal – Beteró: Dissabte 11 d’11.00 a 14.00
Canyamelar – Grau – Natzaret: Dissabte 11 de 17.00 a 20.00
Camins al Grau: Dissabte 11 de 21.00 a 00.00
La Seu – Xerea – El Mercat: Diumenge 12 d’11.00 a 14.00
Pla del Reial – Benimaclet: Diumenge 12 de 17.00 a 20.00